Zawody RC Drift – najlepsze samochody

0
10181

Czy można ścigać się przy pomocy zdalnie sterowanych samochodów? Okazuje się, że tak, a co więcej takie wyścigi są naprawdę emocjonującym wydarzeniem, które wymaga ogromnych przygotowań. Chociaż niektórzy czytelnicy mogą być zaskoczeni, samochody RC drift to nie wszystko, co można spotkać na rynku.

Chcesz wiedzieć, jak odbywają się takie zawody i na czym one polegają? Jesteś ciekawy jak się do nich przygotować? Może masz już za sobą pierwsze starty i chcesz udoskonalić swoje przejazdy? Z przyjemnością opowiemy Wam więcej na temat takich konstrukcji jak samochody RC drift, które stale zyskują nowych pasjonatów na całym świecie. Pamiętajcie jednak o tym, że takie modele jedynie wizualnie wyglądają jak zabawki, lecz ich osiągi często są porównywalne z tymi, które spotkać można w pełnowymiarowych autach, dlatego nie można ich lekceważyć.

Drift – przygotowaniu toru

Czy miejsce do driftu musi być jakoś specjalnie przygotowane? Chociaż mocne samochody RC drift poradzą sobie bez problemu z asfaltową nawierzchnią, bardzo szybko niszczy ona opony. Warto więc przygotowywać specjalne podłoże oferujące odpowiednie tarcie. Na torach powinny znajdować się także bandy, dzięki którym na pierwszy rzut oka będzie widać, jak dany zakręt wyszedł w wykonaniu zawodnika. Sam tor musi zostać zaprojektowany w taki sposób, by oferował odpowiedni poziom trudności, dlatego powinno zostać to wykonane przez osobę z doświadczeniem.

Poślizg kontrolowany – czy to skomplikowane?

To zależy od Twojej sprawności i reakcji. Dla jednych osób jest to zadanie banalnie proste, natomiast dla drugich niemal niewykonalne. Żeby się o tym przekonać, czy łatwo jednocześnie operować szybkością i skrętem, należy po prostu spróbować. Jeżeli nie chcesz od razu wydawać kilkuset złotych na model, pojedź na zawody, znajdź grupę w popularnych Social Mediach lub wydarzenie i zapytaj, czy ktoś udzieli Ci kilku rad i da spróbować jazdy na swoim sprzęcie.

Gdzie szukać asortymentu i akcesoriów?

Biorąc pod uwagę, że samochody RC drift nie należą do grupy najpopularniejszych, często trzeba szukać nowych części zamiennych na forach internetowych. W wielu innych krajach jest to sport dużo bardziej doceniany i popularny, więc na rynku jest także większa ilość dystrybutorów oraz producentów. W grupach dyskusyjnych i miejscach dla pasjonatów, bardzo często organizowane są zbiorowe zamówienia ze sklepów zagranicznych, by ograniczyć między innymi koszty dostawy i inne opłaty celne. Warto więc dołączyć do różnych grup pasjonatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here