Co to jest zip code?

Z miejscem do wpisania zip code’u możemy się spotkać podczas rejestracji na zagranicznych portalach lub robiąc na zakupy na stronach typu na przykład AliExpress. Musimy wtedy wiedzieć, co to jest zip code i co należy w danym polu wpisać.
A zip code (czasem możemy się również spotkać z określeniem „postal code”) to nic innego jak odpowiednik naszego kodu pocztowego. Dlatego konieczne jest jego podanie w danych konta zagranicznego sklepu, jeśli chcemy złożyć zamówienie.
W wielu przypadkach w formularzu przy pozycji „zip code” może być uwaga brzmiąca „numbers only”, co sugeruje nam, że musimy wpisać tylko i wyłącznie cyfry. Żadnych liter czy też innych znaków. Dla Polaka może się to wydać dziwne i z początku sprawić kłopot, bo przecież kody pocztowe u nas zawierają w sobie myślnik. Nie warto się tym jednak zbytnio przejmować, ponieważ nie spowoduje to, że musimy zrezygnować z zakupów. Po prostu należy nasz kod pocztowy wpisać z pominięciem myślnika. To znaczy, jeżeli mamy kod pocztowy przykładowo 30-150, zamiast tej standardowej formy, podajemy 30150. Nie obawiajmy się, że przez usunięcie myślnika nasza przesyłka może do nas nie dojść. Kod pocztowy to tylko jedna z informacji adresowych, a przecież podajemy jeszcze dużo ważniejsze dane jak miejscowość i konkretną ulicę z numerem domu i mieszkania.
Tak naprawdę jest to dość mało znacząca informacja, aby jednak dokonywać zakupów na zagranicznych stronach, musimy wiedzieć, co to jest zip code i powinniśmy poprawnie go wpisywać, to znaczy z wykorzystaniem samych cyfr.

http://www.alebutik.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here