zmywacz do paznokci - jakie są rodzaje?

Zmywacz do paznokci jest obowiązkowym kosmetykiem, wykorzystywanym podczas każdej stylizacji paznokci. Przed zakupem, należy jednak zastanowić się, który zmywacz wybrać. Nieprawidłowo dobrany zmywacz, potrafi przynieść więcej szkody, niż pożytku naszym paznokciom.

Który zmywacz do paznokci wybrać?

Są różne rodzaje zmywaczy do paznokci. Możemy podzielić je na:

  • zmywacze bezacetonowe – są zdecydowanie łagodniejszą wersją. Nie powodują podrażnienia skóry. Dzięki specjalnym składnikom, potrafią nawet zadbać o płytkę paznokcia, nawilżając ją. Niektóre rodzaje, w składzie mają również witaminy i wyciągi roślinne, które odżywiają płytkę paznokciową.
  • zmywacze acetonowe – są mocniejszą wersją zmywaczy do paznokci. Mają właściwości drażniące i podrażniające skórę. Ich działanie jest szybsze, klasyczny lakier usunięty jest w przeciągu chwili.
    W przypadku gdy wykonałyśmy stylizację u kosmetyczki, mamy paznokcie hybrydowe lub żelowe, ten zmywacz jest w stanie również nam pomóc. Dzięki niemu możemy rozpuścić lakier i pozbyć się stylizacji, bez konieczności udania się do specjalistki. Wystarczy namoczyć wacik zmywaczem, przyłożyć do paznokcia i owinąć palec folią aluminiową na około 15 minut. Po tym czasie lakier ładnie odchodzi od paznokcia.

Wybierając zmywacz do paznokci, lepiej wybrać delikatniejszą wersję bez acetonu. Zmywanie lakieru może zajmie nam trochę więcej czasu, ale płytka będzie zdrowsza.

Zmywacze do paznokci, jak wybrać odpowiedni?

Skład zmywacza do paznokci

Dbanie o paznokcie nie polega tylko na wykonywaniu zabiegów pielęgnacyjnych, czy stylizacji paznokci, wymaga również dobrania odpowiedniego zmywacza do paznokci. Jak dobrać?

Po pierwsze najpierw przyjrzyjmy się naszym paznokciom. Określmy ich rodzaj, a potem wybierzmy zmywacz.
Do paznokci normalnych, które nie mają żadnych problemów, najlepiej wybrać zmywacz na bazie naturalnych ekstraktów.
Do paznokci wrażliwych, poleca się zmywacz z dodatkiem rumianku lub keratyny.
Do paznokci cienkich i delikatnych, używajmy preparatów z witaminami, wapniem i ekstraktami z pszenicy.
Do paznokci przesuszonych, wybierzmy zmywacz z aloesem, jedwabiem i witaminą A lub E.

Przeczytaj też: http://www.sztukapielegnowania.pl/odzywki-do-paznokci-czy-warto-je-stosowac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here