Zalety czarteru jachtów w Chorwacji

Żeglowanie to coraz przyjemniejszy sposób spędzania czasu. Na początku zazwyczaj zaczynamy od czegoś prostszego jak jeziora na Mazurach. Potem jednak z patentem sternika jachtowego w kieszeni stopniowo zaczynamy się nudzić. Bałtyk jest ciekawy, niemniej jednak wymagający i chłodny. Gdzie by tu jednak indziej jechać, aby pożeglować?

Czarter jachtów w Chorwacja – znakomity wybór

Otóż warto zastanowić się nad Chorwacją. Kraj ten kojarzy nam się przede wszystkim ze znaną wakacyjną destynacją wielu Polaków, hotelami i wycieczkami, co wiele osób dość odstrasza. Warto jednak dodać, że to tylko jedno oblicze tego kraju, bowiem z morza patrzy się na Chorwację z zupełnie innej perspektywy.

Przede wszystkim wówczas odkrywamy piękno lazurowej, przejrzystej i ciepłej wody. Ponadto szczególnie początkujący żeglarze z ulgą witają ciepły, niezbyt porywisty wiatr, wspaniałe krajobrazy i stosunkowo łatwe warunki żeglugi. Co więcej witają nas piękne plaże oraz miasteczka z urokliwymi portami. Zdecydowanie zatem warto wybrać się pożeglować do Chorwacji. Tylko jak to zrobić?

Czarter jachtów w Chorwacja – podstawowe zasady

Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że aby pływać po wodach Adriatyku i wypożyczyć jacht w Chorwacji musimy mieć co najmniej patent sternika jachtowego oraz świadectwo radiooperatora. To drugie możemy łatwo zdobyć w ciągu nawet jednego dnia w każdym większym mieście w Polsce.

Ponadto musimy wiedzieć, jaki jacht chcemy i zarezerwować go odpowiednio wcześniej. Wiedzieć bowiem należy, że coraz więcej osób odkrywa uroki żeglugi w Chorwacji, przez co w sezonie nie dostaniemy tak po prostu od ręki dobrej jakości jachtu. Zdecydujmy zatem co najmniej pół roku wcześniej, ile chcemy kabin, jakie ożaglowanie, ile łazienek czy chcemy wifi itp. i zarezerwujmy jacht.

Praktyczne uwagi

Na koniec warto dodać kilka dość podstawowych rzeczy dotyczących bezpieczeństwa. Niestety w blasku słońca, patrząc na przejrzystą lazurową wodę, jedząc krewetki i witając piękne porty zapominamy nieraz, że woda zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko i że jako kapitanowie odpowiadamy za załogę.

Nie bierzmy zatem na pokład osób nieodpowiedzialnych, nawet jeśli je lubimy. Co więcej – unikajmy także osób marudnych, które mają problemy z przystosowaniem się.

Czarter jachtów w Chorwacji organizuje Agencja Żeglarska Kubryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here