Jakie partie ciała warto wydepilować laserowo?

Choć cena depilacji laserowej jest obecnie dużo niższa niż kilka-kilkanaście lat temu, ciągle stosunkowo mało osób może pozwolić sobie na usunięcie tą metodą wszystkich niepożądanych włosków ze swojego ciała. Nie zawsze zresztą jest to konieczne. W jakich partiach szczególnie warto wykonać tę depilację?

Mocne włosy, wrażliwa skóra

Niepożądane włoski mają to do siebie, że często rosną mocne i widoczne na wrażliwej skórze. Jest to podwójny problem, gdyż takie włosy usuwa się trudniej niż jasne, słabe i cienkie, a przy tym jeszcze wrażliwa skóra może buntować się w reakcji na agresywne metody depilacji. W takich przypadkach łagodna dla skóry depilacja laserowa jest najlepszym rozwiązaniem. Nie ma mowy o żadnych skutkach ubocznych, podrażnieniach, krostkach, zaczerwienieniu czy wrastaniu włosków. Wrażliwa skóra i jednocześnie mocne włoski występują głównie nad górną wargą, w strefie bikini i pod pachami, dlatego zwykle depiluje się laserowo właśnie te miejsca. Pozwala to zyskać jedwabiście gładką, wolną od podrażnień skórę, bez wystawiania jej na przykre dla niej czynniki. Usuwanie włosków z tych miejsc innymi metodami jest trudne, uciążliwe i nieraz bolesne, toteż depilacja laserowa jest dla nich najlepszą alternatywą.

Kiedy depilacja jest bardzo uciążliwa…

Wymienione miejsca są dość małe jeśli chodzi o obszar, więc jeśli skóra nie jest bardzo wrażliwa, ich depilowanie może nie być wielkim problemem. Inaczej sprawa ma się w przypadku dużych obszarów ciała, jak choćby kobiece nogi, ale też męskie plecy czy klatka piersiowa (niektórzy panowie depilują w ten sposób także nogi). Niezależnie od wybranej metody depilacji, golenie czy woskowanie dużych obszarowo miejsc może być bardzo czasochłonne, szczególnie jeśli depilacja ma być staranna. Czasem jest to też trudne ze względów technicznych, chociaż do trudnych do samodzielnego depilowania miejsc można też zaliczyć pachy i bikini. Jeśli dla kogoś jest to duży problem, a nie chce decydować się na regularną depilację woskiem czy pastą cukrową w salonie kosmetycznym, depilacja laserowa zdecydowanie jest rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę. Da to wspaniały komfort idealnie gładkiej skóry bez żadnego wysiłku, poświęcania na to czasu i skutków ubocznych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZalety czarteru jachtów w Chorwacji
Następny artykułMagiczny dzień

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here