Prezerwatywy i żele intymne – jak kupować?

Zakup prezerwatyw nie zawsze jest prostą sprawą. Na rynku mamy dziś bowiem ogromny wybór rozmaitych wersji tego produktu. Dobre prezerwatywy powinny spełniać jednak przede wszystkim wymagania jakościowe. Podobnie jest z żelami intymnymi. Warto zatem kupować je w sprawdzonych punktach.

Rodzaje prezerwatyw

Wchodząc do jakiejkolwiek apteki lub sklepu, w którym wśród asortymentu znaleźć można prezerwatywy, łatwo zauważyć, jak wiele opcji oferują dziś producenci. Klient ma szansę wybierać spośród szerokiego wachlarza kolorów, zapachów, smaków, kształtów, rozmiarów, grubości, typów tworzyw czy tekstur. Dobre prezerwatywy spełniają więc indywidualne oczekiwania i potrzeby użytkowników związane z doznaniami erotycznymi, ale przede wszystkim muszą skutecznie zapobiegać ciąży, bo przecież taki jest podstawowy cel ich stosowania. Przed zakupem warto więc zorientować się, jakie rodzaje tego typu produktów są dziś dostępne i dokonać selekcji. Zdarza się bowiem, że popularne wersje z lateksu nie mogą być używane przez konkretną osobę np. ze względu na uczulenie. Dobrze więc zrobić mały research i dowiedzieć się, czym różnią się poszczególne rodzaje prezerwatyw – niektóre są cieńsze, inne bardziej elastyczne, jeszcze inne przyjaźniejsze skórze, ale mniej skuteczne jako środek zapobiegawczy zarażeniu się chorobami wenerycznymi.

Zakup żelu intymnego

Drugim typem produktów, których zakup może być kłopotliwy, są żele intymne. Oczywiście preparaty tego rodzaju nie posiadają żadnych właściwości w kwestii antykoncepcji – mają natomiast za zadanie zapewnić optymalny poziom nawilżenia w czasie stosunku. Wiele z nich ma niezwykle przyjemną konsystencję i zmysłową woń, zatem świetnie sprawdza się też do wykonania masażu ciała, w tym również okolic intymnych. Warto wybrać więc najbardziej odpowiadający zapach, sprawdzając również skład produktu. Prezerwatywy i żele intymne są łatwo dostępne – można je nabyć w supermarketach, a przede wszystkim w aptekach. Kosztują od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Prezerwatywy ze sprawdzonej apteki

Wszystkie prezerwatywy i żele muszą być przede wszystkim skuteczne. Wybierając je, należy kierować się nie tylko potrzebami i upodobaniami erotycznymi, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy są to produkty certyfikowane i posiadające atesty, a tym samym – stanowiące gwarancję jakości i zgodności z obowiązującymi standardami. Na ich opakowaniu powinny być wówczas umieszczone odpowiednie symbole. Najlepiej zatem stosować żele i prezerwatywy ze sprawdzonej apteki, unikając nieznanych kiosków i tego typu niewielkich punktów. W ten właśnie sposób minimalizuje się ryzyko nabycia nieodpowiedniego środka o kiepskiej jakości. Warto także przy zakupie upewnić się, czy data ważności jest prawidłowa – przeterminowane środki tracą bowiem swoje właściwości. Oczywiście trzeba pamiętać także o tym, że nawet dobre prezerwatywy mogą nie spełniać swojej funkcji, jeśli będą źle dobrane pod względem rozmiaru, używane niezgodnie z instrukcją lub przechowywane wbrew zaleceniom producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here