Podróż na rajską wyspę to marzenie bardzo wielu osób, a w szczególności wycieczka na Mauritius. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo co warto zwiedzić na Mauritiusie, kiedy znudzi się już leżakowanie pod palmami i nurkowanie w krystalicznie czystej wodzie.

Mauritius od a do z

Wycieczki na Mauritius z biurem podróży https://logostour.pl/kraje/mauritius to przede wszystkim wspaniałe atrakcje turystyczne, nieziemskie punkty widokowe, ogrody botaniczne i wodospady. Jest to idealne miejsce dla fotografów, którzy chcą przywieść do domu nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale również przepiękne zdjęcia.

Park Botaniczny w Pamplemousses

Miłośnicy fauny i flory koniecznie muszą zwiedzić Park Botaniczny w Pamplemousses, który znajduje się w północnej części wyspy. Bez żadnego większego problemu można tutaj dostać się lokalnym autobusem na przykład z Port Luis. Pamiętać należy o tym, że wejście do parku jest płatne i trzeba liczyć się z utratą 200 MUR, ale na szczęście będą do pieniądze bardzo dobrze zainwestowane.

Port Luis

Port Luis to obecnie najbardziej reprezentacyjna część Mauritius. Centrum handlowe jak łatwo się domyśleć jest przeznaczone dla turystów, którzy poszukują pamiątek dla całej rodziny. Mauritius jest piątym krajem na świecie, który zaczął drukować znaczki, dlatego też miłośnicy filatelistyki będą mogli wzbogacić swoją kolekcję.

Wodospady

Najpopularniejszym i najpiękniejszym wodospadem jest oczywiście Rochester. To właśnie pod nim powstał naturalny basem w którym można popływać i ochłodzić nieco swój organizm.

La Vanille Nature Park

Na wielu turystach bardzo duże wrażenie robi La Vanille Nature Park, a dokładniej mówiąc olbrzymie żółwie. W parku znajduje się ponad tysiąc masywnych żółwi, które maja ponad 100 lat i mogą przekroczyć nawet metr wysokości. Żółwie maurytyjskie to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników zwierząt. W wolnej chwili warto zwiedzić także rezerwat Rhumerie de Chamarel i Les 7 cascades. Godne uwagi jest także klifowe wybrzeże Pont Naturel i Park Narodowy Black River Gorges, który nie ma sobie równych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here