kot

Adopcja zwierzątka to dość spory orzech do zgryzienia, szczególnie na początku, ponieważ szczeniak czy mały kotek wymagają dużo więcej uwagi. Pupile mogą nie tylko zniszczyć meble, ale i obsikać podłogę. Jeśli zwierzak nasikał wam kiedykolwiek na dywan lub inną powierzchnie, na pewno wiecie, że nie jest to przyjemny zapach. Co zrobić, aby się go pozbyć?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-usunac-zapach-moczu/

Jak nauczyć szczeniaka załatwiania się na zewnątrz?

W przypadku szczeniaka sprawa wygląda nieco bardziej skomplikowanie. Takiego malca należy wyprowadzać na dwór co około 2 godziny, po każdym jedzeniu, piciu, drzemce czy zabawie. Kiedy piesek załatwi się na dworze, wy oczywiście nagradzacie go, w ten sposób zrozumie, że jest to coś dobrego, co powinien robić. Co w momencie, gdy piesek załatwi swoje sprawy na dywanie, podczas waszego pobytu w pracy lub w chwili nieuwagi? Absolutnie go nie karcicie, wykluczone jest podnoszenie ręki na bezbronne zwierze!

Jak usunąć zapach moczu po kocie czy psie?

W przypadku kiedy na celowniku zwierzaka znalazła się kanapa lub łóżko zacznijcie od ściągnięcia z niej koca lub pościeli. Wrzućcie ją od razu do prania, uwierzcie im to zrobicie szybciej, tym lepiej. 

Jeżeli chodzi o materac, to odciśnij, np. ręcznikami papierowymi nadmiar moczu. Na materac dobrze jest wysypać sodą oczyszczoną i psiknąć octem wymieszanym z wodą. Możecie także skorzystać z gotowych środków czyszczących. Przykładowo firma Vanish, poza środkami do prania dywanu, posiada także specjalne przeznaczone do usuwania zapachu i śladów po waszym pupilku. Cena takiego produktu to koszt kilkunastu złotych, jednak warto się w niego zaopatrzyć w awaryjnych sytuacjach. Do usuwania takich plam idealnie sprawdzi się także np. płyn do płukania ust, plus woda utleniona czy amoniak wymieszany z mydłem w płynie.

Zobacz też: http://www.mordewind.pl/jak-wybielic-ubrania/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here