Kiedy należy udać się na strzyżenie włosów?

0
1889

Zarówno dla mężczyzn jak i kobiet jedną z podstawowych potrzeb życiowych są wizyty u fryzjera. Fryzura to przecież jeden z podstawowych elementów naszego wyglądu, który wiele o nas mówi i jest głównym sprawcą pierwszego wrażenia jaki wywieramy na osobie nawiązującej z nami kontakt po raz pierwszy i nieważne czy mówimy tu o kontaktach na stopie towarzyskiej czy biznesowej. Jeśli więc temat fryzur i strzyżenia włosów interesuje Cię ten artykuł jest dla Ciebie.

Strzyżenie włosów

Czynność tytułowa to zabieg znany od początków ludzkości. Starożytni zarówno gracy jak i rzymianie a także inne ludy także strzygli włosy a nawet przypisywali strzyżeniu szczególne właściwości. Przykładowo wśród pierwotnych Słowian postrzyżyny były najważniejszą ceremonią w życiu mężczyzny – swoistą inicjacją na wejściu w świat dorosłości. W tematyce Biblijnej również strzyżeniu włosów nadawano cudowne znaczenie. Przykładowo ukazana w Biblii postać Samsona zawdzięczała swą siłę niestrzyżeniu włosów. Kiedy włosy zostały mu przez wrogów potajemnie ścięte Samson stracił swą siłę i dopóki nie odrosły mu one – osłabł. Jak więc widzimy w kulturze strzyżenie włosów miało ważne znaczenie i tak pozostało do dziś.

Kiedy należy udać się na strzyżenie włosów

Kwestia tego kiedy udać się na strzyżenie włosów jest subiektywną oceną indywidualną każdego człowieka, do której musi on dorosnąć. W dzieciństwie o strzyżenie swoich pociech dbają rodzice w starszym wieku sami decydujemy jak długie chcemy mieć włosy i kiedy zamierzamy udać się w celu obstrzyżenia ich. Oczywiście kulturowo są pewne wzorce polegające na tym, iż kobiety noszą długie włosy zaś mężczyźni krótkie, jednak od dwóch stuleci trendy te podlegają wahaniom w szczególności dzięki działalności subkultur promujących na przykład długie włosy wśród mężczyzn a krótkie wśród kobiet. Zazwyczaj jednak stosuje się taki układ, że mężczyźnie chodzą do fryzjera gdy przestanie być im wygodnie i założona przez nich pewna wymarzona fryzura przestanie się układać. Najczęściej mężczyźni udają się więc do fryzjera co miesiąc lub co 2-3 miesiące by utrzymać krótką, zwartą strukturę włosa i zapewnić mu dobre ułożenie. Co do kobiet najczęściej strzygą się one w momencie osłabienia końcówek włosów, bądź gdy mają taką zachciankę. Ciężko więc oszacować stały termin jednak pewne jest, że u kobiet statystycznie strzyżenie odbywa się rzadziej niż u mężczyzn.

Ile kosztuje strzyżenie włosów?

Ceny strzyżenia prezentują się różnie. U mężczyzn cena za zabieg zazwyczaj zamyka się w kwocie 20-40 złotych w mniejszych miastach do 30-100 złotych w większych miastach i prestiżowych salonach. Strzyżenie kobiet jest zazwyczaj droższe i opiewa na sumy od stu złotych. Ciężko jednak podać konkretne ceny gdyż kobiety najczęściej łączą strzyżenie z innymi zabiegami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here