Kryminały, czyli jak wybrać wciągającą powieść?

0
1914

Zagadki krążące wokół zbrodni, niewyjaśnione okoliczności, poszukiwanie sprawcy. Brzmi ciekawie? Jeśli tak, to czas najwyższy, aby sięgnąć po dobry kryminał. Przeszukując wirtualne półki księgarni internetowych możemy natknąć się na całe mnóstwo książek o tego typu wydźwięku. Nie bez powodu. Otóż kryminały są jednymi z najchętniej wybieranych gatunków literackich. W związku z tym nietrudno pogubić się i ostatecznie mieć problem z wyborem najlepszej pozycji. Poniżej kilka informacji na temat odmian powieści kryminalnych oraz autorów najbardziej popularnych książek. Wszystko dla ułatwienia dokonania najbardziej trafnego wyboru dobrego kryminału o wciągającej fabule.

Odmiany powieści kryminalnych

Wśród kryminałów możemy znaleźć wiele różnych podgatunków. Będą one najbardziej wyczuwalne dla wprawnego czytelnika. Możemy wyróżnić dawniej bardzo popularne powieści kryminalne detektywistyczne, których główną postacią jest oczywiście detektyw, jak na przykład znany wszystkim Sherlock Holmes. Czytając tego typu kryminał wraz z detektywem prowadzimy śledztwo, poszukujemy rozwiązania zawikłanych zagadek, próbujemy odnaleźć sprawcę zdarzenia. Inną odmianą tego gatunku są powieści sensacyjno- awanturnicze, szczególnie polecane paniom, ponieważ to właśnie w nich główna fabuła jest przeplatana z wątkami miłosnymi i innymi perypetiami bohaterów. Ponadto, możemy wyróżnić również tak zwane czarne kryminały amerykańskie. Jest to swoista historia z elementami wątków sensacyjnych. Bez wątpienia jest to powieść dla ludzi o mocnych nerwach. Nie znajdziemy w niej bowiem wizji dobrego świata, a wyłącznie świat pokazany od złej strony, w którym każdy bez wyjątku będzie miał coś na przysłowiowym sumieniu.

Najchętniej czytani autorzy kryminałów

Istnieje wielu autorów, którzy podejmowali lub nadal podejmują się próby napisania powieści kryminalnej. Jednocześnie lista naprawdę dobrych autorów kryminałów nie jest aż tak bardzo długa. Najlepszy twórca to oczywiście pojęcie bardzo subiektywne, jednak istnieją pisarze, których książki wciąż są najchętniej wybieranymi pozycjami czytelniczymi. Jeśli chodzi o kryminały to bez wątpienia czytelnicy najchętniej sięgają po książki polskich autorów, takich jak: Joanna Chmielewska oraz Remigiusz Mróz. Z zagranicznych autorów kryminałów na uwagę wciąż zasługują: Harlan Coben, Agatha Christie, a także Camilla Lackberg czy też Stieg Larsson. Każdy czytelnik po przeczytaniu kilku pozycji będzie umiał samodzielnie wybrać interesującego go autora, po którego książki najchętniej będzie sięgał w niedalekiej przyszłości i które będzie polecał swoim znajomym i przyjaciołom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here