Impreza tematyczna – 6 pomysłów

0
1456

Imprezy tematyczne niewątpliwie cieszą się ogromną popularnością. Mowa zarówno o imprezach dla dzieci, jak również dla dorosłych. Impreza tematyczna musi posiadać jednak odpowiedni motyw przewodni. Wybór właściwego, może sprawić, że taki event zapamięta się na długi czas. Jeżeli planujesz stworzyć imprezę tematyczną, lecz nie masz pomysłu na motyw przewodni, przeczytaj dalszą część poradnika. Znajdziesz tam kilka pomysłów, które możesz użyć jako motywów przewodnich dla imprez tematycznych!

Kilka słów o imprezie tematycznej

Zapewne większość z Was wie, czym charakteryzuje się taka impreza. Jednak być może nie wszyscy, dlatego przypomnijmy. Impreza tematyczna to taka, na której cała aranżacja oraz stroje gości nawiązują do motywu przewodniego, np. lat 80, disco polo lub innych. Organizacja tego typu wydarzeń wciąż wzbudza bardzo duże zainteresowanie, można wręcz powiedzieć, że taka impreza z pewnością się uda, a uczestnicy będą zachwyceni.

Imprezy tematyczne – najlepiej zacząć od…?

No właśnie, dobre pytanie. Pewnie wiele osób chcących taką imprezę zorganizować zastanawia się, od czego najlepiej zacząć. Przede wszystkim, warto rozpocząć od stworzenia np. listy rzeczy, które będą niezbędne. Można również zacząć od ustalenia budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na organizowany przez nas event. Trzeba wziąć pod uwagę, że np. jeśli będziemy chcieli wynająć zespół muzyczny, koszty organizacji znacznie wzrosną.

Imprezy tematyczne czasami mogą wiązać się także z koniecznością wynajmu lokalu, tym bardziej jeżeli zaproszonych jest wiele osób. Innym sposobem, może być zorganizowanie imprezy w domu, lub mieszkaniu. 

Jeżeli mamy ustalony budżet, zrobioną listę z wymaganymi rzeczami, czas zastanowić się nad dekoracjami.

Warto także pomyśleć nad zaproszeniami dla gości i poinformowaniu ich, że na imprezę wymagane jest przebranie.

Uczestnicy imprezy i ich przebrania

Pewnie wiele osób, które otrzymujących zaproszenie na imprezę tematyczną, będzie zastanawiać się skąd wziąć przebranie. Otóż istnieje kilka opcji. Jedną z nich, jest skorzystanie z wypożyczalni i wypożyczenie odpowiedniego stroju, inną jego zakup. Dobrze nadadzą się np. stroje karnawałowe. Oczywiście jeżeli zgodzą się z motywem przewodnim. Jeżeli nie, być może uda się je nieco przerobić.

Pomysły na imprezę tematyczną

Poniżej znajdziesz kilka motywów przewodnich na tematyczne imprezy, które w większości przypadków świetnie się sprawdzą. Pomyśl również nad takimi rzeczami, jak konkursy, czy gry dla uczestników. Np. konkurs na najlepszy strój, gdzie uczestnik posiadający najbardziej szalone przebranie będzie nagrodzony. 

bal przebierańców

Kilka przykładów imprez tematycznych

Impreza tematyczna w stylu lat 90, lub stylu retro

Świetny pomysł, który pewnie wielu osobom przypomni wspaniałe lata 90. Zdecydowanie na takiej imprezie nie może zabraknąć dyskotekowego oświetlenia, czy muzyki w stylu disco. Oczywiście świetną opcją będzie, jeżeli uczestnicy przyjdą w przebraniach w stylu lat 90. Okazuje się, że stworzyć takie przebranie wcale nie jest trudno, bo o dziwo, aktualnie styl z lat 90 z hukiem wraca w modę! Taka impreza to gwarancja dobrej zabawy!

Impreza tematyczna w stylu domu strachu

Ciekawa opcja, w której zapewne wiele osób zechce uczestniczyć. Imprezy tematyczne w takim motywie przewodnim zostaną na pewno ciepło i na długo zapamiętane przez uczestników. W dodatku jeżeli goście będą w ciekawych przebraniach! Bardzo dobrą opcją może być zorganizowanie różnych zabaw dla uczestników! Oczywiście poczęstunek w mrocznym stylu również jest obowiązkowy!

Impreza tematyczna w stylu francuskim

Francuska muzyka, subtelne przebrania, do tego poczęstunek w formie bagietek, ślimaków, czy croissantów. Szampana również nie może zabraknąć. Taka impreza zapewne przyciągnie wielu chętnych!

Impreza tematyczna w stylu orientalnym

Klimat arabskiej nocy. Idealny motyw dla imprezy orientalnej. Błyszczący wystrój, kolorowe lampiony, odpowiednie dekoracje stołu, w dodatku goście w przebraniach i orientalne poczęstunki. To wystarczy, aby poczuć orientalny klimat! Świetnym pomysłem dla uczestników może być zorganizowanie zajęć z tańca brzucha.

Impreza tematyczna w stylu plażowym

Zimne napoje, muzyka klubowa, letni, plażowy wystrój, czy drinki z palemką. Wszystko bardzo dobrze sprawdzi się na imprezie z takim motywem przewodnim. Oczywiście jeżeli chcemy, można poprosić gości o przybycie w strojach kąpielowych, jeżeli pogoda na to pozwala. Taka impreza świetnie nadaje się do organizacji na zewnątrz np. przy basenie! 

Impreza tematyczna w stylu bajkowym

Jeżeli chcemy stworzyć niepowtarzalną imprezę tematyczną dla dzieci, jak i dorosłych, motyw bajkowy będzie idealny. Oczywiście punktem, którego nie można pominąć, będą przebrania, dodatkowo słodkie przekąski. Gry i zabawy, jak też kolorowe konfetti, czy kolorowe balony również świetnie się sprawdzą.

Przebrania dla dzieci

…i inne…

Wyżej wymienione propozycje to tylko kropla w morzu dostępnych opcji. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia i możliwości organizacyjne. Pamiętajmy, że w przypadku niektórych imprez tematycznych, organizacja będzie wymagała znacznie więcej czasu, aniżeli w innych.

Pamiętajmy też o tym, że taki event może być świetną formą na imprezę integracyjną, np. w firmie. Wtedy zaproszeni goście mogą się lepiej poznać w luźnej atmosferze. 

Podsumowanie

Jeżeli szukasz idealnego motywu przewodniego na imprezę tematyczną, mamy nadzieje, że dzięki temu poradnikowi już podjąłeś decyzje. Pamiętaj, że im lepiej zorganizowana impreza, tym zadowolenie gości będzie większe! Jeżeli nie chcesz sam zabrać się za organizację, możesz skorzystać z pomocy firm, które oferują swoje usługi w tym zakresie. Do dzieła!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here