Dekoracje urodzinowe dla dzieci i dorosłych

Polska tradycja przykłada ogromną wagę do rocznicy urodzin. Wyprawia się je z wielką estymą małym dzieciom, uwielbia je młodzież jako okazję do dobrej zabawy, obchodzą je osoby dorosłe, zwykle w domach. Z niezwykłą starannością wyprawia się je seniorom. Urodziny mają zwykle podobny scenariusz, jest tort, poczęstunek, czasem alkohol i zawsze dekoracje urodzinowe.

Jak udekorować mieszkanie na urodziny?

W dekoracjach urodzinowych nie ma podziału na grupę dziecięcą i dorosłą. Te same akcesoria pasują dla każdej grupy wiekowej. Dzieli się je na kilka kategorii w zależności od przeznaczenia. Jedna grupa dekoruje stół, inna całe pomieszczenie a kolejna zapewnia ozdoby personalne. Nie wszyscy solenizanci będą chcieli korzystać z każdej grupy jednocześnie, można więc skupić się tylko na jednej z nich.

Dekoracje urodzinowe ozdobią każde pomieszczenie

Doskonałym pomysłem na wprowadzenie gości w nastrój urodzinowy jest wykorzystanie do tego celu balonów urodzinowych czy kul bibułowych naśladujących plaster miodu. Niezwykle kolorowe, lekkie i wdzięczne zawiesza się na lampach, oknach, listwach sufitowych. Dodają one ciepła pomieszczeniu i wywołują natychmiastowy uśmiech. A gdy przyjdzie odpowiedni moment uroczystości stanowią doskonały przedmiot zabawy.

Czapeczki, korony, opaski na dziecięce urodzinki

Dzieci uwielbiają kupować i używać dekoracji urodzinowych. Przez całą uroczystość dzielnie manifestują wyjątkowość tej chwili nosząc na główkach kolorowe czapeczki, opaski i wspaniałe złote korony. Wykorzystują je również do zabawy a ich kształty i kolory inspirują do wymyślania kolejnych gier i konkursów. Po zakończeniu urodzin każde dziecko zabiera swój atrybut do domu na pamiątkę i jeszcze długo może się nim cieszyć.

Ale dekoracje urodzinowe nie muszą służyć jedynie do ozdoby, mają one również wydźwięk praktyczny. Do tej grupy dekoracji użytkowych należą kolorowe talerze wykonane z plastiku lub talerze papierowe. Dostępne są w wielu kolorach i wzorach, a nawet kształtach. Udekorują one nie tylko stół na dziecięce urodziny, ale ograniczą rodzicom późniejsze sprzątanie. Papierowe talerze urodzinowe po zakończeniu uroczystości wyrzuca się do pojemnika na śmieci.

Talerze urodzinowe w kształcie serca, księżyca, kwiatu czy kota mogą stanowić dodatkowy element wykorzystywany w grach i zabawach urodzinowych. Mogą korzystać z nich również dorośli, choćby w ogrodzie przy grillu, gdy urodzinowa impreza przybiera charakter swobodniejszy i rustykalny. W połączeniu z urodzinowymi serwetkami tworzą czarujące zestawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here