Wysyłka za pobraniem

Coraz więcej osób preferuje odwiedzanie sklepów internetowych, zamiast ich stacjonarnych odpowiedników. Zakupy w internecie są pod wieloma względami bardziej komfortowe – możesz przeglądać dostępne produkty bez wychodzenia z domu lub pracy i o dowolnej  porze dnia. Jeśli natomiast przygotowujesz się do sprzedaży internetowej i interesuje cię możliwość wysłania swoich produktów za pobraniem – wówczas mogą pojawić się problemy. Wiele osób nie wie jak się za to zabrać, jak przygotować paczkę ani jak zamówić kuriera. Dla nich przygotowaliśmy krótki poradnik, z którego dowiesz się – jak wysłać paczkę za pobraniem.

Wysyłka za pobraniem – czyli jak to załatwić sprawnie i szybko?

Dlaczego w ogóle decydujemy się na wybór opcji wysyłki za pobraniem? Przede wszystkim – z uwagi na duże bezpieczeństwo, które ten typ usługi kurierskiej gwarantuje. Jeśli dokonujesz zakupów bądź sprzedajesz produkty przez internet – opcja za pobraniem jest dużym zabezpieczeniem dla obu stron. Zapłaty za odbiór dokonuje się bowiem dopiero w momencie otrzymania paczki. Dzięki temu osoba dokonująca zakupu może zweryfikować, czy otrzymany towar zgadza się z zamówieniem, które złożyła.

Przygotowanie paczki za pobraniem jest bardzo proste. Najpierw, należy zlokalizować interesującą cię firmę kurierską. Wbrew pozorom, nie jest to trudne. Możesz skorzystać w gotowych wyszukiwarek firm kurierskich jak i zdecydować się dowolną firmę, z której usług już korzystałeś bądź wobec której żywisz zaufanie.

Zamówienie odbywa się w bardzo prosty sposób. Wystarczy określić, jaki rodzaj paczki pragniesz nadać – oraz podać jej wymiary fizyczne (długość, szerokość, wysokość i ciężar). Ponadto, należy określić, czy paczka zawiera materiały wymagające zachowania szczególnej ostrożności.

Formularze zamówieniowe wymagają też podania miejsca odbioru paczki oraz danych teleadresowych osoby, która paczkę będzie odbierać. Oczywiście, masz możliwość wyboru zarówno opcji nadania bezpośredniego (kurier podjeżdża pod twoje drzwi) jak i zdać się na paczkomat.

Zamówienie należy sfinalizować – czyli opłacić je, a następnie wydrukować etykietę oraz nakleić ją na przygotowanej przesyłce. Jeśli więc zastanawiasz się jak wysłać paczkę za pobraniem i ile czasu może to zająć – uspokajamy: nie dłużej niż kilka minut.

Odbiór przesyłki za pobraniem

Odbiór przesyłki za pobraniem może nastąpić zarówno w miejscu zamieszkania adresata, jak i w punkcie paczkomatu, lub innym wybranym miejscu. Najczęściej wybieraną opcją jest oczywiście dostarczenie paczki pod drzwi adresata. Jest to rozwiązanie wygodne, wybierane szczególnie często w przypadku towarów wymagających, delikatnych i drogich.

Odbiór w paczkomacie jest również opcją wygodną. Paczkomaty są wyposażone nie tylko w bezpieczne skrytki, w których zamówione towary zostaną umieszczone. Pozwala on również na sfinalizowanie płatności – za pomocą karty płatniczej jak i BLIKiem.

Ostatnim rozwiązaniem jest opcja odbioru przesyłki w tak zwanym punkcie odbioru przesyłek. Jest to miejsce, do którego trafiają paczki, których kurierom nie udało się dostarczyć (na skutek nieobecności adresata), lub gdy wszystkie znajdujące się w okolicy paczkomaty zostały przepełnione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here