Baterie kuchenne

Zlewozmywak znacząco różni się od umywalki. Jest wykorzystywany do innych czynności, ma zazwyczaj większy rozmiar oraz wymaga innego typu baterii, która będzie go obsługiwać. Odmiennie niż w przypadku umywalek, bateria kuchenna powinna odznaczać się budową umożliwiającą wymycie znajdujących się w zlewie naczyń, a nie tylko dłoni. Poniżej przyglądamy się temu tematowi dokładniej – podpowiadamy: jak wybrać baterię kuchenną, jeśli zależy ci na urządzeniu maksymalnie sprawnym i użytecznym.

Bateria wytrzymała – jak ją znaleźć?

Bateria stosowana w kuchni powinna być wyjątkowo wytrzymała. Dlatego wybierając baterię, zacznij od sprawdzenia materiałów, z których ją wykonano. Najbardziej wytrzymałe to mosiądz oraz stal nierdzewna. Powierzchnia baterii może być natomiast chromowana, niklowana lub pokryta innymi, wspomagającymi jej wytrzymałość i estetykę materiałami. Warto podkreślić, że na materiałach nie należy oszczędzać. Tanie baterie szybko zaczną się odkształcać lub rdzewieć, co z kolei zmusi cię do zakupu nowej.

Warto też zwrócić uwagę na urządzenia i elementy komplementarne wykorzystywane w montażu baterii. Mowa przede wszystkim o wężykach przyłączeniowych, a także perlatorze, aeratorze i innych. Ponieważ z baterii kuchennej korzysta się na co dzień, ważne jest, by również jej części były wykonane z materiałów wytrzymałych, przeciwdziałających szkodliwemu wpływowi wilgoci.

Sprawy praktyczne – montaż, rozmiar, wylewka

Wybierając baterie kuchenne, upewnij się, czy interesujący cię model pasuje do typu instalacji doprowadzającej wodę w twojej kuchni. Najczęściej wybierane są modele nablatowe lub naścienne – które montuje się (w zależności od ulokowania ujścia) na powierzchni zlewu lub na ścianie. Baterie te różnią się konstrukcją i sposobem działania, niemniej – obie grupy urządzeń potrafią być w równym stopniu estetyczne i praktyczne.

Rozmiar baterii jest związany z ilością wolnej przestrzeni, którą dysponujesz, a także samym rozmiarem zlewozmywaka. Do chętnie wybieranych należą obecne w ofercie https://elazienki.pl/k/baterie/ baterie o wysokich korpusach, niezwykle pomocne w czasie zmywania dużej liczby naczyń lub wykonywania innych prac kuchennych. Baterie takie są łatwe w codziennym użyciu, wytrzymałe oraz pozwalają dość swobodnie manipulować strumieniem wody.

Warto także wybierać baterie wyposażone z długą wylewką, jednak wpasowaną w rozmiar komory zlewowej. Wylewka może być lekko wygięta, ukośna lub w inny sposób wyprofilowana. Ważne jednak, by wydostającym się z niej strumieniem można było łatwo manipulować, nakierowując w dowolne miejsce komory.

Osoby, którym zależy na precyzyjnej pracy baterii, polecamy również zwrócić uwagę na uchwyty zastosowane w danej baterii. Znajdziesz przede wszystkim urządzenia jedno- i dwuuchwytowe, które różnią się obsługą i sposobem działania. Te ostatnie to baterie wysoce estetyczne, wzorowane na klasycznych modelach, o smukłych, delikatnie wyprofilowanych kształtach. Biorąc pod uwagę kryteria praktyczne, lepiej wypadają jednak baterie jednouchwytowe. Za ich pomocą, możesz bardzo precyzyjnie manipulować natężeniem strumienia oraz regulować temperaturę wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here