Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu endermologii

Z reguły zabieg endermologii zalecany jest tym osobom, które chcą skutecznie pozbyć się pewnych defektów urody, a w tym cellulitu. Walka z uporczywym cellulitem jest jednym z głównych wskazań do wykonania endermologii. Jednakże, ze względu na liczne właściwości lecznicze, jakie towarzyszą endermologii, zabieg ten polecany jest w przypadku innych dolegliwości. Zabieg endermologii polecany jest w przypadku: pojawiających się obrzęków, niewydolności żylnej, w stanach napięciowych mięśni. Często zabieg endermologii polecany jest jako uzupełnienie po zabiegu liposukcji, ale doskonale też sprawdzi się na wszelkiego rodzaju bóle mięśniowe (pojawiające się na różnym tle), w przypadku otyłości i w walce z cellulitem.

Endermologia efekty

Jak i w przypadku innych masaży, tak i tu, konieczne jest wykonanie przyjemniej kilku zabiegów. Po jednym zabiegu na pewno zauważymy np. delikatne ujędrnienie skóry, jednak zadowalające efekty otrzymuje się po serii wykonanych zabiegów endermologii. Koniecznie należy uzbroić się w cierpliwość i regularnie wykonywać zabieg na daną partię ciała. Takie postępowanie sprawi, że efekty endermologii miło nas zaskoczą.

Przeciwwskazania do zabiegu

Większość zabiegów terapeutycznych i kosmetycznych ma pewne ograniczenia, przez które nie każdy może skorzystać z danego zabiegu. Podobnie jest też w przypadku endermologii. By wykluczyć niemożliwość wykonania zabiegu endermologii, zawsze przed jego wykonaniem przeprowadzany jest wywiad. Osoba przeprowadzająca zabieg zapyta nas o stan zdrowia, ewentualne problemy skórne lub choroby, z jakimi się borykamy. Nie powinno nas to dziwić, bo, pomimo iż zabieg endermologii jest nieinwazyjny, to każda tego typu ingerencja, wymaga wcześniejszej konsultacji.

Wśród głównych przeciwwskazań związanych z wykonaniem masażu podciśnieniowego wymienia się: choroby nowotworowe, ciążę i okres karmienia piersią, różnorodne stany zapalne naczyń krwionośnych czy infekcje i stany zapalne skóry. Z zabiegu są też wykluczone osoby, które regularne i długotrwale stosowały lub stosują leki przeciwzakrzepowe, lub cierpią na mechaniczne uszkodzenia skóry i naskórka. Przeciwwskazaniem do zabiegu są też żylaki, egzema skórna czy trądzik różowaty i zapalny.

Jeżeli interesuje nas cena zabiegu endermologii, możemy skorzystać z pomocy Internetu. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy typu „endermologia cena zabiegu”, na pewno znajdziemy odpowiedź gdzie i w jakiej cenie wykonany zabieg w naszym mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here