W jakim celu stosuje się dermapeny

W dzisiejszych czasach produkowane są różne urządzenia, bez których życie ludzi byłoby utrudnione. Nie chodzi jednak tylko o te związane ze światem elektroniki, ale także o sprzęty medyczne, mogące poprawić zdrowie i wygląd człowieka. W niniejszym tekście opiszemy ogólnie jedne z takich przyrządów. Są to dermapeny stosowane od zabiegu regeneracji skóry.

Niezbędne urządzenia w klinice medycyny estetycznej

Dermapen to dość nowe słowo, nie dla wszystkich zrozumiałe. Tłumaczymy zatem, że jest połączeniem angielskich pojęć oznaczających dermatologię oraz ołówek. Nic dziwnego. Przypomina bowiem gruby długopis albo podobne jest właśnie do większego ołówka. W dziedzinie kosmetologii ów przyrząd jest coraz częściej stosowany, nawet w polskich gabinetach.

Dermapeny nie byłyby tak chętnie używane przez lekarzy, gdyby nie fakt, że przynoszą oczekiwane rezultaty. O ich skuteczności świadczy odpowiednia budowa i zasada działania. Za ich pomocą przeprowadzane są rewolucyjne zabiegi. Polegają one na mikronakłuwaniu skóry, a co za tym idzie przyczyniają się do naturalnej produkcji kolagenu.

Technologia pulsujących igieł

Mając w ręku takie przyrządy, można zauważyć, że składają się one z kilkunastu lub więcej igiełek. W trakcie bezpiecznego zabiegu owe elementy pulsują i przenikają w głąb skóry pod kątem prostym, powodując kontrolowane mikrouszkodzenia (mechaniczną stymulację).

Najczęściej dermapeny mają 12 małych, pulsujących igieł. Dzięki nim następuje świetne wchłanianie się ważnych preparatów o właściwościach regenerujących oraz odżywczych. Taka mezoterapia mikroigłowa szczególnie pomoże w przypadkach takich, jak: blizny potrądzikowe, utrata elastyczności skóry, cellulit, a nawet łysienie (mało inwazyjny zabieg można przeprowadzić bezpośrednio na skórze głowy).

Inne wskazania

Oczywiście dermapeny powinny być używane tylko przez bardzo doświadczonych dermatologów. Tylko tacy specjaliści nie doprowadzą do żadnych powikłań i sprawią, że pacjenci będą w stu procentach zadowoleni. Co ciekawe, wskazań do wykonania zabiegu jest więcej. Poza wyżej wymienionymi przypadkami, urządzenie zwane dermapenem okaże się pomocne, gdy ktoś chce zmniejszyć widoczność porów, odpowiednio nawilżyć skórę oraz wyrównać kolor cery.

Co ważne i kuszące, jedna wizyta w gabinecie, po wcześniejszym wywiadzie lekarskim, wystarczy, aby osiągnąć zadowalające efekty. Jednak, jeżeli ktoś ma słaby, delikatny naskórek, będzie musiał uzbroić się w cierpliwość – wtedy pierwsze, widoczne rezultaty pojawią się później.

Dermapeny dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here