wozki transportowe

Praca w ochronie zdrowia oraz inne formy współpracy z osobami chorymi bywają ciężkie i niezwykle wymagające dla personelu. Warto jednak wiedzieć, że można usprawnić działania, dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości mebli medycznych. Dzisiaj pochylamy się nad tym, dlaczego warto zainwestować w dobre stoły transportowe. Co warto wiedzieć na ich temat?

Jak wykorzystać stoły do transportu chorych?

Stoły i wózki do transportu chorych to meble medyczne, które zostały stworzone, aby móc sprawnie i bezpiecznie przewozić pacjentów we wszelkiego rodzaju placówkach medycznych.  Doskonale sprawdzają się przede wszystkim w szpitalach, sanatoriach oraz innych miejscach ochrony zdrowia. Dzięki nim można przewieźć pacjenta w pozycji leżącej do sal zabiegowych oraz innych pomieszczeń. Możliwe jest także przeprowadzenie na nich badania. Profesjonalne stoły transportowe mogą pomóc uzyskać pozycję Trendelenburga (innow.pl), w której pacjent leży na plecach, a jego tułów znajduje się niżej niż kończyny dolne. Stół transportowy ma szerokie zastosowanie w: chirurgii, ginekologii, położnictwie, stomatologii, a także w leczeniu chorób układu oddechowego i pokarmowego. Wózki transportowe mogą być wykorzystywane również podczas rehabilitacji.

Co wyróżnia dobre stoły transportowe?

Jak można zauważyć, wózki do transportu chorych to wielofunkcyjne meble medyczne, które mają szerokie zastosowanie w wielu placówek ochrony zdrowia. W związku z tym konieczne jest zadbanie o to, aby było to wyposażenie dobrej jakości, które będzie służyć przez wiele lat. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę podczas wyboru?

Przede wszystkim należy pamiętać, że meble te podlegają normom prawnym — muszą posiadać certyfikaty oraz atesty świadczące o spełnieniu wymogów. Istotne jest także, aby miały stabilną konstrukcję oraz wygodny materac, dzięki czemu pacjenci będą przewożeni w bezpiecznych, ale i komfortowych warunkach. Materiały użyte do ich wykonania muszą być najwyższej jakości, odporne na działanie wszelkiego rodzaju płynów do czyszczenia oraz wydzielin. Dobre wózki transportowe mają blokady uniemożliwiające samoczynne przemieszczenie się mebla. Wpływa to na bezpieczeństwo chorych oraz wygodę korzystania z mebla.

Dlaczego warto wybierać profesjonalne wózki do transportu chorych?

Zakup stołu transportowego powinien być potraktowany jako inwestycja. Nie warto wybierać najtańszego rozwiązania dostępnego na rynku. Te droższe, wyższej jakości posłużą dłużej, gdyż są trwalsze. Wykonano je z wyższej jakości materiałów. Będą także bezpieczniejsze dla chorych oraz personelu medycznego. Ponadto dobrej jakości meble medyczne są niezwykle uniwersalne — posiadają szereg dodatkowych funkcji, przez co mogą być wykorzystane podczas przeprowadzania wszelkiego rodzaju czynności medycznych.

Kolejnym bardzo ważnym argumentem przemawiającym za wykorzystaniem dobrej jakości wózków do transportu chorych w ochronie zdrowia jest to, że są one stosunkowo łatwe w obsłudze, przez co działania mogą być wykonywane szybko, bez uszczerbku na jakości, która jest tak ważna podczas dbania o pacjenta. Na samym końcu warto zaznaczyć, że dobre stoły transportowe to komfort dla pacjenta, dzięki czemu jego pobyt w placówce medycznej będzie bardziej komfortowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here