włosy przedłużone

Już po wszystkim, udało się! Właśnie sukcesem zakończyła się procedura przedłużania włosów wybraną przez nas metodą, z odbicia w lustrze wesoło uśmiecha się do nas całkowicie odmieniona, prezentująca się jakby młodziej twarz, my natomiast możemy opuścić salon, aby możliwie jak najszybciej pochwalić się zachwycającym uczesaniem rodzinie, znajomym oraz kolegom z pracy. Kiedy jednak pierwsza euforia minie, musimy pamiętać o jednym – aby tak doskonały efekt utrzymywał się przez kolejne miesiące, konieczne jest regularne i przede wszystkim prawidłowe dbanie o pasemka stanowiące kluczowy element systemu uzupełnień włosów, jak również o elementy przy pomocy których zostały one przymocowane do włosów.

Przede wszystkim istotne jest stosowanie prawidłowych kosmetyków i środków konserwacyjnych – jeżeli nie jesteśmy w stanie samodzielnie podjąć decyzji odnośnie tego, które z nich najlepiej sprawdzą się w naszej sytuacji, warto poprosić o poradę naszych ekspertów. Główną zasadą jest, by jak ognia wystrzegać się specyfików, w których składzie znaleźć możemy alkohol w dużym stężeniu czy substancje chemiczne noszące nazwę sylikonów lub SLS. Regularne nakładanie ich na włosy może zniszczyć zagęszczane bądź przedłużane włosy naturalne i sztuczne, sprawić, że zmatowieją oraz zwiększyć ich łamliwość. Co równie istotne, nadmiar alkoholu może w niektórych przypadkach rozpuszczać mocowania systemu uzupełnień, przez co przy wykonywaniu dynamiczniejszych ruchów mogą one zacząć odpadać.

W sytuacji, gdy zależy nam na utrzymaniu elastyczności i blasku fryzury, nie zapominajmy również, by po każdorazowym umyciu i wysuszeniu włosów nanieść na nie niewielką ilość odżywki lub sprayu nawilżającego z witaminami oraz mikroelementami. Będą one miały zbawienny wpływ nie tylko na doczepione elementy wizualnie zwiększające objętość fryzury, ale także na nasze włosy naturalne, które przy regularnej prawidłowej pielęgnacji szybko nabiorą objętości, przestaną wypadać, a także staną się o wiele bardziej elastyczne.

Eksperci informują również, by po zakończeniu pielęgnacji dać włosom wyschnąć samoczynnie lub też przetrzeć je delikatnie miękkim ręcznikiem. Wystrzegajmy się urządzeń generujących duże ilości ciepła, a więc lokówek, suszarek, czy prostownic, gdyż ich regularne używanie nie wpłynie na nasze uczesanie najlepiej – włosy nie przepadają bowiem za wysoką temperaturą, co mogą dość szybko zamanifestować nadmiernym wypadaniem lub matowieniem.

Zakładając, że zdecydowaliśmy się na system relatywnie długi, możemy przed udaniem się na spoczynek związać go w delikatnie zaciśnięty warkocz. Sprawi to, że poszczególne kosmyki nie będą się ze sobą splatać i kołtunić, a po ich rozpuszczeniu szybko powrócą do swojego pierwotnego kształtu, sprawiając, że nasza fryzura prezentować się będzie tak pięknie, jakbyśmy dopiero co opuścili salon!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here