Meblościanki wciąż cieszą się powodzeniem

Rozwiązania sprzed lat zarówno modzie, jak również w wystroju wnętrz, często wracają do łask. Nie inaczej jest z meblościankami, jakie do niedawna kojarzyły się z czasem PRL-u. Okazuje się, że praktyczne i wytrzymałe konstrukcje zdobią nie tylko przestrzenie z filmów i seriali z epoki, ale też są dobrą bazą do nowych pomysłów projektantów mebli. Meblościanki są nie tylko praktycznym wspomnieniem z czasów słusznie minionych. Potrafią być gustowne, dobrze komponując się ze współczesnymi przestrzeniami domowymi.

Niewdzięczne dziedzictwo

Znane z czasów realnego socjalizmu meblościanki przytłaczały ciemną lub brązową kolorystyką, jednocześnie optycznie zmniejszały przestrzeń. Ponadto wiele popularnych mebli wykonanych w PRL-u nie wyróżniała się jakością – odkręcające się zawiasy i uchwyty, krzywo przyklejone listwy czy odchodzące plecy w szafach to główne wady. Okazuje się jednak, że idea wielofunkcyjnego mebla słusznie miała swoich zwolenników. Nie dziwi więc renesans meblościanek – już nie tak przytłaczających. Współcześni projektanci i użytkownicy doceniają modułową konstrukcję, która jak się okazuje, potrafi być lekka.

Różnorodna oferta

Odnowione wzornictwo oraz różnorodność to istotne atuty współcześnie oferowanych meblościanek. Nabywcy sklepu Meble Akord mogą wybierać między wersjami na wysoki połysk, matowymi oraz półmatowymi. Ponadto zwolenników mają okładziny drewniane – fornirowe. Zgodnie z teraźniejszymi potrzebami meblościanki do salonu mają tak opracowaną przestrzeń, żeby pomieścić płaski telewizor z pokaźnym ekranem; są miejsca na zestaw audio, dekodery telewizji kablowej oraz na książki i prasę.

Meblościanki pasują do każdego pomieszczenia. W pokoju dziecięcym pomieszczą poza ubrankami także zabawki. Nastoletnia pociecha może schować pokaźną kolekcję ubrań, książek czy płyt. Co ważne, brak większych elementów przeszklonych pozwala na ukrycie zawartości, takiej jak bielizna, pościel czy sentymentalne pamiątki.

Meblościanka sprawdzi się także w salonie. Tutaj w cenie są modele z dużą liczbą półek, na których można umieścić ozdobne bibeloty, szklanki czy kieliszki. Barek w meblościance to następna z wskazówek.

Personalizacja

Różnorodność oferty zaskakuje. Okazuje się też, że miłośników wciąż mają starsze wersje – modele znane z czasów PRL. Podobnie jak współczesne odpowiedniki mogą posłużyć jako baza do nowych projektów. Samodzielne odnowienie meblościanki to interesujące wyzwanie. Warto zmienić nie tylko kolor, ale też pozamieniać moduły lub zrezygnować z któregoś. A inspiracji można poszukać na stronach sklepu Meble Akord.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here