Turcja - kraj półksiężyca, co warto wiedzieć o Turcji?

Każdy z nas, marzy czasem o egzotycznych wakacjach, spędzonych w kraju gdzie nie brakuje słońca, uśmiechu oraz wrażeń. Dlatego jeśli nie wiesz, gdzie się udać, wakacje w Turcji mogą okazać się, Twoimi niezapomnianymi pełnych wrażeń wakacjami.

Aby wakacje w Turcji można było, miło spędzić, a przede wszystkim bezpiecznie, warto już na początku o to zadbać. Idealnie będzie dobrze zapoznać się z ofertami kilku biur podróży i wybrać tę najbardziej korzystną dla nas. A przede wszystkim, dobrze będzie sprawdzić konkretne biuro podróży, np. od ilu lat funkcjonuje na rynku, jakiego rodzaju posiada doświadczenie, jakimi opiniami cieszy się, lub nie w Internecie lub wśród naszej rodziny czy znajomych.

Mając wybrane dobre, konkretne biuro podróży, wakacje w Turcji czas zacząć. Warto także dobrać ofertę adekwatną do własnych możliwości finansowych. Wakacje w Turcji, cieszą się wśród Polaków dużą popularnością, dlatego też biura podróży, oferują pakiety bardzo zróżnicowane cenowo. Z pewnością, każdy będzie w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.
Najtańsze wakacje spędzimy w okresie kwietnia oraz września. Najdroższe zaś będą w okresie Sylwestra, Świąt oraz majówki.

Do Turcji można polecieć samolotem, z prawie każdego większego miasta znajdującego się w Polsce. Bezpośrednie loty organizowane są przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

Aby wakacje w Turcji były mile spędzone, warto pamiętać o ubezpieczeniu medycznym. W Polsce takie ubezpieczenie zapewnia NFZ, po dokonaniu rejestracji swojego zgłoszenia. Zapewni do dostęp do opieki medycznej publicznej na terenie Turcji. Pamiętać należy, że chcąc skorzystać z prywatnej placówki – należy wykupić odpowiednią polisę zdrowotną ubezpieczeniową. Niezbędne jest także posiadanie wizy turystycznej.

Z niezbędnych dokumentów, należy posiadać przy sobie dowód osobisty oraz paszport. Dobrze jest wykonać xero tych dokumentów i trzymanie ich podczas wycieczki w innym miejscu niż oryginały. W przypadku kradzieży czy ich zgubienia – niezbędne formalności w takim przypadku, zostaną sprawniej wykonane.

Aby móc zobaczyć jak najwięcej zabytków, ciekawych zakątków, miejsc – warto skorzystać z oferty wycieczek fakultatywnych. Posiadamy podczas trwania takich wycieczek przewodnika, odpada nam cała strona logistyczna, komunikacyjna. Będziemy także mieli towarzystwo innych wczasowiczów.

Wiele kobiet w Turcji zakrywa swoje włosy, jest to jednak dobrowolne i nie ma odgórnego nakazu aby to robić. Jednak spędzając czas w meczetach, czy innych miejscach kultu religijnego – należy bezwzględnie przykryć włosy, ramiona oraz kolana.

Przechodząc w Turcji z jednej strony ulicy na drugą, absolutnie nie należy oczekiwać, że kierujący pojazdem nas przepuści czy w jakikolwiek pomoże nam przejść przez ulicę. Obowiązują bowiem tam mało rygorystyczne przepisy i panuje dosyć duża swoboda w poruszaniu się po drogach.

Spędzając wakacje w Turcji, należy pamiętać aby spożywać tylko wodę butelkowaną. Pozwoli to, uniknąć niepotrzebnych rewolucji i sensacji żołądkowych.

Jeśli zadba się już na początku o dobre przygotowanie, przed wyjazdem, wakacje w Turcji mogą okazać się miło spędzonym czasem.

http://www.fabrykapodroznika.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here