Izrael - wycieczka - co warto zobaczyć?

Izrael to miejsce wyjątkowe i magiczne. Przepełnione niesamowitą architekturą, elementami wręcz egzotycznymi i punktami, które kryją w sobie niesamowitą historię tych terenów. Izrael – wycieczka powinna trwać przynajmniej cały tydzień, a najlepiej dwa tygodnie, by turysta mógł zobaczyć na niej jak najwięcej, jednocześnie za bardzo się nie spiesząc i zatrzymując się chociażby na chwilę przy najważniejszych i najbardziej wartościowych miejscach. A co po prostu trzeba zobaczyć w Izraelu? To oczywiście zależy. Niektórzy zadowolą się wypoczynkiem w luksusowym hotelu i możliwością korzystania ze znajdującego się przy nim basenu, inny będą woleli wyruszyć na historyczną przygodę, by w ciągu swojego urlopu zobaczyć jak najwięcej miejsc i zabytków. Wakacje w Izraelu mogą być więc zróżnicowane pod wieloma względami. To właśnie jest w nich piękne! To, że każdy może je spędzić i przeżyć tak, jak to mu się tylko podoba.

Niby to obiekty historyczne i zabytki decydują o wartości każdego kraju, ale jednak turyści dużą wagę przykładają do… samej kuchni nowych dla nich miejsc! Podróże kulinarne potrafią być naprawdę fascynujące. Dzięki nim człowiek odkrywa nowe dla niego smaki, uczy się gustów mieszkańców odmiennych krajów, przy okazji może się czymś zainspirować albo przekonać się, że to właśnie jego rodzima kuchnia pasuje mu zdecydowanie najbardziej. W izraelskich knajpkach i restauracjach niemalże na każdym kroku można zamówić bardzo nietypowe i niespotykane w Polsce dania, ale jednak to, co wyróżnia ten kraj, to ich produkty świeże – głównie owoce i warzywa. Dla Izraelczyków jest to ich kulinarna duma narodowa. Owoce i warzywa uprawiane są wyłącznie na specjalnych, żyznych glebach i otrzymują wręcz idealne warunki do wzrostu, które zapewnia im bezustannie palące słońce oraz optymalny dla roślinności klimat. Smak może potwierdzić już sama wielkość tych produktów. Owoce i warzywa uprawiane w Izraelu są o wiele mniejsze od tych sprzedawanych w Polsce czy innych krajach, a to znaczy, że do ich uprawy rzeczywiście nie wykorzystuje się żadnych sztucznych nawozów. Brak w nich jakiejkolwiek chemii i niepotrzebnych dodatków. To smak czystej natury, który jest prawdziwą ucztą dla podniebienia.

Jedzenie to jednak nie wszystko. Izrael – wycieczka to przecież doskonała okazja do tego, by zobaczyć przynajmniej kilka z najpopularniejszych zabytków tych okolic i przy okazji skorzystać z występujących tam atrakcji. Jest ich mnóstwo. Bardzo trudno wybrać takie jedno miejsce, które powinien odwiedzić absolutnie każdy turysta z Polski. Oczywiście większość osób podróżujących do Izraelu uzna za coś takiego Jerozolimę, ale jednak warte polecenia będą również: Ściana Płaczu, cała dzielnica Starego miasta albo Via Dolorosa, czyli po prostu droga krzyżowa. Klimat panujący w tych wszystkich miejscach jest tajemniczy, a można by było rzec, że nawet trochę straszny. Zawsze wywołuje emocje i to nie tylko te pozytywne. Wycieczka nacechowana niesamowitymi przeżyciami ma jednak taką wartość, że turyści często decydują się ją powtórzyć.

http://www.weuropie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here