Powiększanie ust

Powiększanie ust jest jednym z bardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Korzystają z niego zarówno kobiety jak i mężczyźni w różnym wieku z uwagi na możliwość poprawy wielkości swoich ust. Niektórzy oczywiście zabieg ten uważają za swoją ” codzienność”, ponieważ podążają za modą sugerowaną przez ich zagranicznych znajomych.
Ale czym tak naprawdę jest ten zabieg?
Spróbuję przybliżyć wam jak wygląda powiększanie ust przed i po zabiegu.
Zacznijmy od tego czym jest kwas hialuronowy.
Jest to najbardziej popularny środek wykorzystywany podczas takiego zabiegu w medycynie estetycznej. Posiada on właściwości odmładzające, dlatego cieszy się swoją renomą na świecie.
Kwas ten to naturalny polisacharyd, który sam jest produkowany przez organizm każdego człowieka a występuje w zewnątrzkomórkowej macierzy tkanki łącznej jak również w ciele szklistym czy płynie maziowym. W momencie uwalniania wody, kwas ten odżywia skórę od wewnątrz co powoduje jej nawilżenie, ujędrnienie oraz sprężystość. Im człowiek starszy tym mniej produkuje tego kwasu, co przekłada się na pojawianie zmarszczek.
Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej ma za zadanie wypełniać bruzdy, modelować twarz, redukować zmarszczki, podnosić linię brwi oraz korygować usta czy nos. Sprawdza się w tym rewelacyjnie.
Jakie są zalecenia przed poddaniem się zabiegowi?
Na kilka dni przed podaniem kwasu hialuronowego musimy postarać się, aby nie przyjmować środków przeciwzapalnych, niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz różnych preparatów ziołowych.
Należy jednak na parę dni przed zabiegiem raz kilka dni po nim brać lek stosowany na opryszczkę czy ospę wietrzną.
W dniu w którym ma zostać przeprowadzony u nas zabieg nie należy, korzystać z solarium ani żadnych miejsc narażających nas na wahania termiczne oraz musimy unikać wysiłku fizycznego. Najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie zabiegu po kilkudniowym odpoczynku i relaksie.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg zaczynany jest od oczyszczania i odkażenia skóry.
Następny etap to podanie środka znieczulającego oraz aplikacja kremu znieczulającego. Kiedy znieczulenie zacznie działać przystępuje się d wstrzykiwania kwasu hialuronowego, który jest od razu rozmasowywany przez lekarza, aby dobrze się ułożył i nie powstały nieestetyczne siniaki.
Jak należy zachować się po przeprowadzonym powiększeniu ust?
Po zabiegu bardzo ważne jest aby stosować się do zaleceń, pozwoli to uniknąć niepotrzebnych powikłań oraz uzyskać oczekiwany efekt.
Ważną rzeczą jest aby, do dwóch tygodni po wstrzyknięciu kwasu unikać wahań temperatury. Należy pamiętać aby utrzymać miejsce zmienione zabiegowo w czystości, nie należy przez pierwszą dobę spożywać też gorących napojów oraz nakładać makijażu.
Decydując się na tego typu „przyjemność” należy wybrać renomowaną klinikę lub posiadającą pozytywne opinie. Cena takiego zabiegu to około 1000 zł a efekt utrzymuje się w zależności od jakości wstrzykniętego preparatu mniej więcej do roku czasu. Jeśli okaże się, że jesteśmy uczuleni na kwas hialuronowy lekarz może go usunąć, lecz jest to zabieg skomplikowany.

http://www.kosmetyka.edu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here