Palenie papierosów to nałóg, który niesie za sobą wiele negatywnych skutków dla zdrowia i samopoczucia osoby palącej jak i osób w jej otoczeniu. Dym tytoniowy zawiera wiele szkodliwych substancji, takich jak dwutlenek węgla oraz nikotyna, a co za tym idzie – zwiększa ryzyko wystąpienia wielu chorób.
Rzucanie palenia – jak to zrobić?
Rzucenie palenia to trudny oraz długotrwały proces, który wymaga od osoby palącej determinacji i silnej woli. Niewielu osobom udaje się rzucić palenie z dnia na dzień, ponieważ jest to zbyt trudne. Z pomocą przychodzą różnorodne techniki oraz środki wspomagające ten proces. Jednym z popularniejszych rozwiązań, które pozwala uzyskać znacznie lepsze efekty podczas rzucania palenia są tabletki wspomagające ten proces.
Tabletki na rzucenie palenia – skuteczna metoda walki z nałogiem
Tabletki na rzucenie palenia to rozwiązanie, które jest bardzo pomocne w walce z tym nałogiem. Stanowią one idealne wsparcie podczas rezygnowania z papierosów i w połączeniu z odpowiednią motywacją pozwalają osiągnąć sukces. Podczas wyboru odpowiednich tabletek warto zdecydować się na sprawdzone rozwiązanie. Takim lekiem są tabletki Recigar, które z powodzeniem stosowane są w leczeniu uzależnienia od nikotyny. Zdecydowanie się na nie pozwala wspomóc organizm w walce z nałogiem, zmniejszyć głód nikotynowy oraz w efekcie – przestać palić. Lek Recigar zalecany jest do stosowania podczas odzwyczajania się od papierosów, ponieważ pozwala na trwałe zaprzestanie palenia.
Korzyści z rzucenia palenia
Rzucenie palenia niesie za sobą wiele korzyści – zarówno tych zauważalnych od razu jak i długofalowych. Już po krótkim czasie od zaprzestania palenia spada tętno, ciśnienie krwi oraz stabilizuje się poziom tlenku węgla we krwi – osiąga on wartość zgodną z normą. Po kilku tygodniach zauważalna jest poprawa krążenia krwi i zwiększenie się pojemności płuc, która w trakcie długotrwałego palenia papierosów uległa znacznemu zmniejszeniu. Kilka miesięcy bez papierosów sprawia, że zmniejsza się ilość kaszlu, duszności oraz spada poziom ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia. Po latach bez papierosów ryzyko udaru, zawału serca oraz wystąpienia chorób nowotworowych zmniejsza się do poziomu osoby niepalącej.
Ponadto rzucenie palenia bezpośrednio wpłynie na osoby znajdujące się w otoczeniu palacza – dzieci czy innych członków rodziny. Nie będą oni narażeni na wdychanie szkodliwych substancji poprzez palenie bierne, które jest jeszcze niebezpieczniejsze niż palenie czynne. Rzucenie palenia pozwoli biernym palaczom uniknąć wielu niepożądanych efektów i chorób. Znacznie zmniejszy się ryzyko wystąpienia u dzieci chorób układu oddechowego, astmy czy infekcji ucha.