Skoki tandemowe

Osoby, którym marzą się skoki tandemowe muszą walczyć nie tylko z własną niepewnością decydując się na oddanie pierwszego z nich. Niejednokrotnie wcale nie mniej poważną przeszkodą jest wielość mitów, które dotyczą samych skoków, ich specyfiki oraz warunków pogodowych, jakie umożliwiają ich oddawanie.

Kiedy skakać ze spadochronem?

Jeden z częściej pojawiających się mitów związanych ze skokami tandemowymi dotyczy przeświadczenia, że jest to sport, który powinno się uprawiać latem zwłaszcza, jeśli nie ma się jeszcze doświadczenia. Rzeczywiście, to właśnie latem wiele osób decyduje się na to, aby oddać swój pierwszy skok. Dzieje się tak jednak przede wszystkim dlatego, że to właśnie w wakacje mamy więcej czasu. Swobodne spadanie trwa zaledwie 55 sekund, sam dojazd na lotnisko, przygotowanie się do skoku i wzniesienie się na odpowiednią wysokość to czynności wymagające zarezerwowania przynajmniej połowy dnia. Pierwsze skoki zasługują na to, aby je celebrować, a latem możemy zabrać ze sobą także najbliższych.Od pory roku znacznie ważniejsza jest zatem odpowiednia pogoda. Dzień idealny na skakanie powinien być nie tylko słoneczny, ale również bezwietrzny. Dobra widoczność pozwoli nam przecież cieszyć się nie tylko opadaniem na ziemię, ale i pięknymi krajobrazami. Oczywiście, nawet w pochmurne dni można szybować, jeśli jednak skaczemy po raz pierwszy, naturalne wydaje się nasze dążenie do tego, aby skok odbywał się w idealnych warunkach. Tak długo, jak nie pada, skakanie nie jest zabronione. Pora roku nie jest więc problemem.

Jak się ubrać skacząc ze spadochronem?

Gdy już wiemy, że ani chmury, ani niższa temperatura nie są przeszkodą, gdy decydujemy się na skoki tandemowe, musimy zastanowić się nad tym, jak się ubrać, aby dawały nam one możliwie jak najwięcej radości. Tu kluczowe znaczenie okazuje się mieć wygoda. Najlepiej ubrać się na sportowo pamiętając jednak, że nasz strój powinien być dopasowany do aury. Krótkie spodenki nie sprawdzą się, niestety, nawet podczas upalnego lata. Dobrym pomysłem z pewnością nie będzie też koszulka, która nie przylega do ciała.Poza strojem ważne są także buty, które założymy planując skok ze spadochronem. Tu najlepiej sprawdzają się sznurowane buty sportowe. Jeśli mamy długie włosy, nie pozostawiajmy ich rozpuszczonymi. Będą ograniczać nam widoczność, a my nie będziemy wcale dobrze się bawić myśląc nieustannie o odgarnianiu ich.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here