Serum do twarzy dojrzałej - czy faktycznie działa?

Dojrzała skóra, na skutek nieubłagalnie przemijającego czasu staje się coraz bardziej wiotka i cienka. Obecne w niej włókna kolagenowe tracą dawną elastyczność. Najnowsze odkrycia w dziedzinie kosmetologii, pozwalają na udoskonalanie coraz to nowych formuł kremów, które maja przywrócić cerze młodzieńczy blask. Producenci kremów do twarzy obiecują ich kompleksowe działania przeciwzmarszczkowe, korygujące i napinające. Jednak często efekt jest mierny, a kolejny rewelacyjny kosmetyk, który miał okazać się panaceum na starość, nie działa tak jak powinien. Czym kierować się przy wyborze kremów przeciwzmarszczkowych i czy istnieje skuteczne serum przeciw starzeniu się skóry? Sprawdzamy!

Krem przeciwzmarszczkowy czy serum anti-age?
Młodość rządzi się swoimi prawami. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważna jest profilaktyka skóry, już w młodych latach. Dogłębne oczyszczanie twarzy, jej nawilżanie, ochrona przeciwsłoneczna. Te wszystkie elementy codziennej pielęgnacji stwarzają bazę dla zdrowej cery dojrzałej. Skrupulatna dbałość o skórę, zapracuje na stan, jaki osiągnie cera w kwiecie dojrzałości. Przekroczenie magicznej trzydziestki czy pojawienie się pierwszych mimicznych zmarszczek to dla wielu kobiet znak alarmowy. Rozbudza konkretny dylemat: Jaki krem przeciwzmarszczkowy wybrać?
Linie kosmetyczne, między innymi Idealia marki Vichy, oferują szeroki wachlarz kosmetyków, przeznaczonych do pielęgnacji skóry dojrzałej. Jednak często jest ich tak wiele, że wzbudza to konsternację. Krem wypełniający zmarszczki, wyrównujący koloryt, kosmetyk zapewniający efekt liftingu… Żaden specyfik nie jest w stanie całkowicie zlikwidować pojawiających się oznak starzenia. Nie jest to jednak równoznaczne, z tym iż należy bezczynnie poddać się upływającemu czasowi. Im wcześniej i im konsekwentniej będziemy pielęgnować cerę, tym lepsze efekty będziemy w stanie osiągnąć. Przy wyborze odpowiedniego kosmetyku najlepiej kierować się potrzebami skóry, oraz jej typem. By uniknąć ślepego strzału, przy wyborze kremu przeciwzmarszczkowego, czy serum anti-age, warto zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii.

Regeneracyjne działanie peptydów
Mitem, który pojawia się szczególnie często, przy wyborze kosmetyków antystarzeniowych jest to, że dobry krem przeciwzmarszczkowy, można poznać po wysokiej cenie. To nieprawda! Istota tkwi, w tym czy zawiera aktywne składniki, zwane peptydami. Wzbogacony o system naprawczy, powinien przywracać komórkom zdolność do naturalnej regeneracji, a tym samym zapewniać skórze elastyczność i napięcie. Wartościowe peptydy, zabezpieczają naskórek przed szkodliwym działaniem czynnikow zewnętrznych oraz jego odwodnieniem. Ze względu na swe regeneracyjne właściwości od lat wykorzystywane są na szeroką skalę w kosmetologii – nieprzerwanie od 1930 roku! Stymulują produkcję kolagenu, odbudowują naskórek, przywracając mu dawną jędrność i sprężystą strukturę. Przeciwstarzeniowe możliwości peptydów działają wygładzająco na zmarszczki, równoważą koloryt, wykazują także działania rozświetlające wobec pojawiających się z wiekiem przebarwień, czyli plam wątrobowych.

Dodatkowa ochrona
Wczesna prewencja zapewni skórze najlepszą kurację anti-age. Zdrowa dieta, bogata w antyoksydanty, ograniczenie niezdrowych używek, ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV, w połączeniu z odżywczymi kremami nawilżającymi jest w stanie zrobić dla Twojej skóry naprawdę wiele. Linia kosmetyczna Liftactiv marki Vichy, została opracowana w taki sposób, by holistycznie zadbać o ochronę, wzmocnienie i regeneracje skóry. Wzbogacona w Ramnoze, aktywny składnik występujący w roślinach wykazuje działanie silnie korygujące. Wśród produktów znajdziesz krem pod oczy, czy kompleksową przeciwzmarszczkową pielęgnację na noc. Efekt liftingu gwarantowany!
Więcej informacji na temat kosmetyków liftingujących, znajdziesz na stronie: http://www.vichy.pl/produkty/strona-g%C5%82owna/h.aspx
 

//

http://www.zdrowieinatura.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here