Tyle się mówi o Kielcach, jak o mieście posiadający ogromny i niewykorzystany potencjał, jednak już od wielu lat, nie robi się nic w tym kierunku, by go wykorzystać adekwatnie do możliwości. Oczywiście, wszystkie problemy, jakie występują w tym mieście, nie różnią się zbytnio, od innych miejsc na mapie naszego kraju, również brakuje dobrej infrastruktury, dróg, a przede wszystkim pracy dla ludzi młodych.

Chciałoby się więc powiedzieć, a nawet rzec, że jest to nic innego, jak miasto które w najbliższym czasie, będzie przeżywało niż demograficzny, jednak czy tak będzie, trudno prorokować, i może lepiej tego nie robić. Trzeba uczyć się na błędach, i wyciągać odpowiednie wnioski, a w tym przypadku, nie powinno to stanowić żadnego większego problemu, choć oczywiście rzeczywistość okazuje się zupełnie inna. Najważniejsze, to stworzyć odpowiednie warunki dla potencjalnych inwestorów, ich przyciągnięcie, będzie oznaczać, nie tylko nowie miejsca pracy, ale przede wszystkim to szansa, by ludzie młodzi, nie emigrowali z tego kraju. Pewnie, że chciałbym rozwijać się, jako mieszkaniec Kielc, jednak coraz mniej osób, ma podobne podejście do mojego, to chyba niemal oczywiste.

Z drugiej jednak strony, pamiętajmy o zupełnie innym fakcie, wielu mieszkańców, nie chce tak naprawdę, aby sytuacja ulegała zmianie, tutaj mówimy o pokoleniu, któremu żyje się dobrze, i choć takich osób nie jest za wiele, to jednak ich liczba systematycznie wzrasta. Można zatem powiedzieć, że coś się dzieje we właściwym kierunku, jednak jak długo będzie panował plan naprawczy, który w żaden sposób nie jest przygotowany oraz dostosowany, tego nie jest w stanie nikt powiedzieć, mało tego, cały czas brakuje jakichkolwiek sensownych informacji. Nie dostrzegłem również żadnych działań, zmierzających w kierunku, pewnej i oczywistej stabilizacji, może się mylę, ale takie na pewno, powinniśmy dostrzec wszyscy.

Nie musimy martwić się o sport, czy ośrodki kulturowe, tutaj jak najbardziej mamy ogromny potencjał, w wielu dyscyplinach, zaliczamy się do krajowej czołówki. Jesteśmy w końcu wielokrotnymi mistrzami w piłce ręcznej, oraz od kilku sezonów, występujemy w ekstraklasie piłki nożnej, czy też dobijamy się coraz mocniej, do najwyższej ligi rozrywkowej w siatkówkę. Dobrze, że podąża się w tym kierunku, lecz sam sport, to nie wszystko, nie ważne jak, ale na pewno trzeba dokonać pewnych zmian, ja jestem zdania, że trzeba tylko chcieć. Oczywiście, jest jeszcze jedna sprawa, brakuje odpowiednich środków finansowych, jednak podobna sytuacja, ma chyba miejsce, nie tylko w naszym mieście.

Budżety wielu miast i gmin, są bardzo mocno obciążone, kredytami, które były wzięte, na poszczególne inwestycje, wcale mnie nie dziwi, że sytuacja taka powoduje pewien marazm gospodarczy. Trzeba jednak umieć tak umiejętnie dopracować budżet, by w przyszłym roku, nie tylko nie stanowił problemu, ale gwarantował, że dług naszego miasta, nie będzie się powiększał, to główne zadanie jakie trzeba zrealizować, a cel osiągnięty wykorzystać w odpowiednim kierunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here