Probiotyki dla kobiet w ciąży

Biegunka w ciąży jest niezwykle uciążliwą dolegliwością, z którą musi zmagać się sporo przyszłych mam. Niekiedy występuje ona niemal bez przerwy w ciągu 9 miesięcy, innym razem pojawia się tylko na kilka dni, zawsze jednak jest bardzo niekomfortowa. Dobry probiotyk na biegunkę może pomóc w skutecznym pozbyciu się tego problemu.

Czym są probiotyki?

Probiotyki to żywe mikroorganizmy, z których większość to bakterie i drożdże. Są podobne do naturalnie występujących mikroorganizmów w jelitach lub żołądku człowieka. Probiotyk dla kobiet w ciąży może mieć w składzie Lactobacillus, Bifidobacterium i Saccharomyces, które często nazywane są „przyjaznymi bakteriami”. Probiotyki na biegunkę są pomocne w utrzymaniu zdrowia układu trawiennego, wpływają na jego wydajność, wchłanianie składników odżywczych i ogólne samopoczucie. Są też niezbędne do tego, by ustrzec się przed infekcjami jelitowymi.

Czy probiotyk na biegunkę jest bezpieczny?

Probiotyki są uznawane za bezpieczne przez największe organizacje zajmujące się zdrowiem. Takie stanowisko utrzymują np. National Library of Medicine (NLM) oraz National Institute of Health (NIH). Wskazują one, że przyjmowanie probiotyków może być korzystne, zwłaszcza gdy pojawia się biegunka w ciąży. Jeśli więc można jej zapobiec, stosując naturalne preparaty, to zdecydowanie warto spróbować.

Jak działają probiotyki podczas ciąży?

Dokładny mechanizm działania probiotyków jest nadal przedmiotem dyskusji – naukowcy wciąż go badają. Mimo to powszechnie uznaje się, że probiotyki odgrywają najważniejszą rolę przy usuwaniu groźnych bakterii z organizmu. Jednym z założeń jest to, że pomagają zredukować liczbę patogenów w ciele, co może obniżyć potencjał niektórych infekcji lub innych problemów zdrowotnych, takich jak wymioty czy biegunka w ciąży.

Jakie są zalety przyjmowania probiotyków w czasie ciąży?

Probiotyki, niezależnie od tego, czy pochodzą z pożywienia, czy z suplementów, pomagają układowi trawiennemu pracować we właściwym środowisku. Ciąża to czas, kiedy całe ciało kobiety się zmienia, w tym jej flora jelitowa. Probiotyk na biegunkę, taki jak Active Flora baby, wyrównuje ilość dobrych bakterii, dzięki czemu funkcje żołądka nie są zaburzone.

Probiotyki mogą pomóc w takich dolegliwościach jak biegunka w ciąży, zespół jelita drażliwego, zapalna choroba jelit lub bakteryjna infekcja pochwy. Jedno z badań przeprowadzonych przez Natural Medicine Journal udowodniło nawet, że stosowanie probiotyków zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia cukrzycy ciążowej

Zaparcia i biegunka w ciąży to dwa najpowszechniejsze czynniki wywołujące dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Stosowanie probiotyków podczas ciąży jest powszechne i akceptowane przez lekarzy i położne. W razie jakichkolwiek pytań związanych z przyjmowaniem probiotyku na biegunkę, warto skonsultować się ze specjalistami, którzy rozwieją wszystkie nasze wątpliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here