Pierwsze konto w banku

Dzisiaj bez konta w baku właściwie ani rusz. Przekonują się o tym choćby studenci, którzy starają się o stypendia socjalne lub naukowe, muszą założyć sobie rachunek bankowy typu ROR. Podobnie jest przy podejmowaniu pierwszego zatrudnienia. I wtedy może powstawać obawa o wysokie koszta związane z prowadzeniem takiego rachunku, obsługą karty bankomatowej i poszczególnych usług w ramach tego konta. Tymczasem istnieje odpowiednie dla młodych osób rozwiązanie: konto bankowe dla młodych. Jego obsługa i wszelkie koszta z nim związane są o wiele niższe, niż w przypadku zwykłych kont „dla dorosłych”.Zazwyczaj takie konta są dla osób w wieku 18-26 lat. Zwykle jest top czas studiów i nauki oraz pierwszej pracy, czy zleceń. Najmłodsi pracownicy zaczynają zwykle od niskich stawek lub najniższej krajowej pensji. Trudno takimi dochodami dzielić się choćby z bankiem. W takich przypadkach każde 10 zł, które trzeba wydać, choć nie jest to bezwzględną koniecznością, to spora kwota. Konto dla młodych ratuje portfel młodych ludzi.

Czy wchodząc w dorosłe życie, trzeba być bezwzględnie narażonym na koszta związane z podstawowymi usługami bankowymi? Jedną z takich podstawowych usług jest rachunek ROR. Przydaje się on już podczas studiów. A w wieku studenckim raczej nie ma się aż tylu pieniędzy, żeby ot tak tu zostawiać 10 zł,a tam 20. A tu jeszcze bank oczekuje, że co miesiąc zapłaci mu się za samo prowadzenie rachunku, czy obsługę najzwyklejszej karty bankomatowej. a jak dodać do tego jeszcze różne płatne usługi – nawet wpłata na własne konto w oddziale własnego banku – na samo konto trzeba przeznaczyć co miesiąc i po kilkadziesiąt zł. Jak tego uniknąć w młodym wieku? Można założyć konto bankowe dla młodych. Jest ono sporo tańsze od zwykłego konta typu ROR. konta dla młodych ma w swojej ofercie wiele banków. Warto porównać ich oferty – choćby w sieci. Zdarza się też,że konto można otworzyć właśnie przez Internet lub telefonicznie, podczas rozmowy z konsultantem. To wyd=godne rozwiązanie zwłaszcza, jeśli ktoś ma daleko do banku.

Dziś bez konta tupu ROR trudno załatwić niektóre sprawy – choćby pobierać wynagrodzenie, czy stypendium podczas studiów. dlatego właściwie dzisiaj każdy, kto skończy szkołę średnią i tak musi założyć sobie rachunek bankowy. I to niezależnie, czy idzie na studia, czy do pierwszej pracy. Żeby jednak uniknąć sporych kosztów związanych z prowadzeniem takiego konta, czy kartą bankomatową, warto założyć sobie konto bankowe dla młodych. Konto takie jest sporo tańsze od typowego RORu. Właściwie nie ma tu jakichś wyśrubowanych warunków, żeby było darmowe. Te rozpoczynają się, kiedy młody człowiek skończy – najczęściej – 26 lat. Z takimi kontami bywają też związane różne promocje. warto więc dokładnie przyjrzeć się ofertom poszczególnych banków i założyć rachunek w tym, który oferuje najlepsze zasady prowadzenia konta. W razie wątpliwości, warto dopytać o to i owo konsultanta danego banku. Założenie rachunku zajmuje tylko chwilę. Warto więc poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszego konta.

http://www.novapr.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPraca w stolicy
Następny artykułStudia – gdzie wyjechać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here