Jeśli chcesz schudnąć, z pewnością wertujesz internet w poszukiwaniu odpowiedniej dla siebie diety. Jednak istnieje parę uniwersalnych rad, które powtarzają się w większości zaleceń dla osób odchudzających się, więc warto o nich wiedzieć.

Przede wszystkim zwiększ codzienną aktywność fizyczną. Pomimo, że to oklepana porada, jednak na prawdę jest skuteczna. Nie trzeba od razu pędzić po karnet na siłownię, wystarczy, że zaczniesz korzystać ze schodów zamiast windy, wybierzesz w autobusie miejsce stojące i wysiądziesz przystanek wcześniej niż planowałeś. Te drobne zmiany już sprawią, że twój codzienny wydatek energetyczny zwiększy się. Jeśli do tego dorzucisz dwa długie spacery w tygodniu, jesteś już na dobrej drodze do uzyskania wymarzonej sylwetki.

Pamiętaj o dobrym nawodnieniu. Nie jest prawdą, że im więcej pijesz, tym łatwiej schudniesz. Ilość spożywanych napojów, powinieneś dostosować do warunków. Na ogół objętość 1, 5-2 l wody dziennie w zupełności wystarczają. No właśnie – wody. Wybierając napoje unikaj napojów słodzonych, bo to dodatkowe źródło kalorii, często bardzo wielu. Nie pij także zbyt dużo soków owocowych. Nawet te 100% nie dosładzane zawierają wiele naturalnego cukru występującego w owocach i przy odchudzaniu nie są wskazane.

Odchudzanie powinno być oparte o zdrową dietę, więc odrzuć ze swojego menu wszystkie wysokoprzetworzone produkty. Kieruj się zasadą, że im prostszy skład, tym bardziej wartościowe produkty spożywcze. Wybieraj ciemne pieczywo, ryż, czy makaron. Najlepszy będzie dla ciebie półtłusty nabiał. Bardzo dobrym wyborem będą jajka jako źródło białka. To nieprawda, że podnoszą cholesterol. Śmiało jedz je codziennie. Zamiast gotowych wędlin wybieraj samodzielnie upieczone mięso. Zdrowa dieta powinna być bogata w warzywa, które możesz jeść bez obaw, gdyż zawierają mało kalorii. Nie przesadzaj tylko z ziemniakami, marchewką, burakiem czerwonym, czy kukurydzą, gdyż te są bardziej kaloryczne.

Najbardziej drażliwym tematem dla podejmujących odchudzanie są słodycze. Niestety tutaj nie ma kompromisów. Wszystkie kupne słodycze są zakazane podczas odchudzania. Jednak jest również dobra wiadomość, możesz od czasu, do czasu zjeść coś samodzielnie przyrządzonego w domu. Dobrym wyborem będzie chałwa domowa w niedużej ilości, ciasto drożdżowe z owocami. Możesz też przygotować pyszne domowe lody. Najlepiej wyznacz sobie jeden dzień w tygodniu, kiedy zrobisz sobie coś smacznego. W końcu dieta odchudzająca nie powinna być karą, a drogą do lepszego i zdrowszego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here