O czym należy pamiętać, organizując bankiet firmowy?

Bankiet firmowy to rodzaj spotkania z kontrahentami. Najczęściej bankiety firmowe organizowane są w celu uczczenia szczególnego sukcesu przedsiębiorstwa lub jubileuszu. Stoisz przed wyzwaniem, jakim jest organizacja takiego eventu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę – aby zadowolony był nie tylko organizator, ale i jego goście.

Wybór miejsca

Warto zadać sobie pytanie już na samym początku. Wpisz w wyszukiwarkę frazę: bankiety firmowe Warszawa (oczywiście, w zależności od miejscowości, w której chcesz zorganizować bankiet) i przejrzyj oferty różnych miejsc. 

Wystrój restauracji powinien pasować do charakteru przyjęcia. Ogromną, niesłabnącą popularnością w sezonie letnim cieszą się eventy plenerowe. Przy takim wyborze musisz się  upewnić, że Twoich planów nie pokrzyżuje pogoda i zabezpieczyć przed ewentualnym deszczem. Wiele restauracji oferuje dogrzewane namioty – wtedy problem z głowy! 

Zaproszenia dla gości

Organizując przyjęcie biznesowe pamiętaj, że nie wystarczy dobre menu i spektakularny lokal. Potrzebne są również ciekawe i przemyślanie dobrane detale. Wybierając zaproszenia dla partnerów biznesowych Twojego przedsiębiorstwa, zadbaj by były spójne z logo i Twoją stroną www. W ten sposób będą nawiązywały do wykonywanej przez Ciebie pracy, będą też niejako wizytówką przedsiębiorstwa. 

Pamiętaj o negocjacji 

Im większa ilość gości, tym większy koszt organizacji przyjęcia. Pamiętaj, że możesz negocjować stawki, powołując się na finalny zysk po stronie właściciela sali lub dostawcy cateringu. Nie próbuj jednak wymusić obniżenia ceny na siłę, gdy spotkasz się z oporem. Nie sugeruj także, że otagujesz dane miejsce w mediach społecznościowych – może być to negatywnie odebrane, jak próba wymuszenia rabatu.

Nie bój się prosić o pomoc 

Jeżeli organizujesz przyjęcie biznesowe po raz pierwszy i zastanawiasz się, jak do tego podejść – możesz skontaktować się z profesjonalnymi organizatorami eventów. Z pewnością doradzą Ci na co zwrócić uwagę. Dobrym pomysłem jest także porozmawianie z pracownikami miejsca, w którym ma się odbyć bankiet. Osoby, które tam pracują z pewnością mają doświadczenie w organizacji podobnych imprez i podpowiedzą Ci, jakie rozwiązania sprawdza się najlepiej w przypadku Twojego eventu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here