Jak dobrze rozstać się z pracodawcą?

Dzisiejsze czasy pomimo dania nam o wiele większych możliwości względem rozwoju oraz ułatwienia nam pracy technicznymi rozwiązaniami przynoszą z sobą również sporo stresu. Ze względu na ogromną podaż pracowników na rynku coraz trudniej jest znaleźć dla siebie pracę, która dawałaby nam odpowiednią satysfakcję oraz bezpieczeństwo.

Wiele w szczególności młodych osób w ogóle już nie szuka dla siebie pracy, która by ich spełniała. Dużo ważniejsze jest znalezienie takiej, która dawałaby im możliwość uzupełnić na koniec roku PIT-37 odpowiednio wysoką kwotą zysku. Osoby bardziej odważne jednak nie ustają w ciągłym poszukiwaniu dla siebie odpowiedniego miejsca, w którym będą mogli czuć, że się spełniają. Nie jest to z całą pewnością proste. W większości przypadków trzeba naprawdę wiele prac przejść, aby dojść do tej właściwej, która będzie dla nas dobrą. Najtrudniej jest jednak wykonać zawsze pierwszy krok ku decyzji zmiany pracy na nową i lepszą, taką, która będzie powodowała nasz rozwój.

Wyjście ze strefy komfortu

Dla większości praca, jakakolwiek by nie była pod warunkiem, że jesteśmy z niej w stanie się utrzymać staje się bezpieczną przystanią. Dlatego też, nawet jeżeli zaczynamy w niej działać zupełnie automatycznie i przestajemy odczuwać względem niej pozytywne uczucia to boimy się z niej odejść. Prowadzi to w wielu przypadkach do wielu problemów przede wszystkim psychicznymi. Ulegamy zobojętnieniu oraz powolnej depresji, a wszystko wokół przestaje nas cieszyć. Warto jest zrobić więc ten pierwszy krok za każdym razem, kiedy czujemy się już źle danym miejscu i przedłożyć rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż ciągłe pogarszanie jakości swojej pracy na skutek wypalenia zawodowego i czekanie, aż ktoś nas zwolni. Należy się do tego oczywiście odpowiednio przygotować zarówno psychicznie, jak i finansowo. Zadbajmy o to, aby mieć nową pracę, którą możemy od razu zacząć lub odpowiednią ilość pieniędzy zapewniającą nam możliwość utrzymania się przez pewien czas.

Względy prawne też są ważne. Odpowiednie wypowiedzenie umowy o pracę – wzór możemy znaleźć na szczęście w internecie. Nie musimy się dzięki temu martwić o to, czy dobrze przygotujemy pod względem prawnym dokument zgłaszający naszą chęć do zakończenia kontraktu. Musimy pamiętać, że ciągły rozwój jest rzeczą konieczną i dopóki nie czujemy się w pełni szczęśliwi i usatysfakcjonowani z wykonywanych przez nas obowiązków, warto jest szukać dla siebie lepszego miejsca. Wyjście ze strefy komfortu nigdy nie jest łatwe, ale może przynieść niesłychanie dobre rezultaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here