Jak dbać o sierść długowłosego psa?

Puszyste psy od zawsze przyciągały uwagę większości osób. Długowłose czworonogi wymagają jednak specjalistycznej pielęgnacji, dlatego warto wiedzieć, jakich kosmetyków używać, by zwierzak wyglądał efektownie, a jego skóra zachowała właściwą kondycję na wiele lat.

Długowłose rasy psów

Psy o długiej sierści maja delikatny włos na całym ciele. Często skraca się jego długość, by ułatwić codzienną pielęgnację. Wśród ras długowłosych warto wskazać:

  • Yorkshire’a teriera
  • owczarka niemieckiego długowłosego
  • shih tzu
  • lhasa apso
  • maltańczyka

Właściwe czesanie

Do czesania psów długowłosych należy używać grzebienia lub szczotki, bez kulek, które znaleźć można na stronie sklepu internetowego Germapol.pl. Codzienne zabiegi pielęgnacyjne wymagają stosowania modeli z rzadkimi i grubymi zębami. Psy, posiadające podszerstek warto czesać specjalnym zgrzebłem. Niezbędny może również okazać się filcak, służący do usuwania kołtunów.

Kąpiel

Psy długowłose powinno się kąpać w wannie. Jeśli jest to pierwszy raz, można użyć ulubionej zabawki czworonoga, by zachęcić go do pielęgnacji. Warto zwrócić uwagę na prawidłową temperaturę wody. Strumień prysznica powinien być umiarkowany, gdyż duże ciśnienie może przestraszyć pupila. Przed nałożeniem kosmetyków, warto upewnić się, że sierść została odpowiednio nawilżona. Pod spodem nie powinno być suchych kosmyków. Należy jednak uważać, by woda nie dostała się do oczu i uszu psa. Warto zwrócić uwagę na części ciała, które najłatwiej gromadzą kurz, błoto i wszelkie zanieczyszczenia, jak choćby brzuch. Psy są niezwykle aktywnymi zwierzętami, dlatego nierzadko czynności myjące trzeba powtarzać kilka razy. Po kąpieli należy dobrze osuszyć sierść czworonoga i zastosować odpowiednią odżywkę.

Myjąc swojego psa, należy pamiętać również o odpowiednim szamponie. Długowłose rasy wymagają głębokiego nawilżenia sierści. Nie można jednak kąpać czworonoga każdego dnia, gdyż można w ten sposób osłabić strukturę włosa. Najlepiej myć psa raz na dwa tygodnie. Pielęgnacja zależy również od konkretnej rasy i aktywności psa.

Każdy czworonożny przyjaciel wymaga uwagi oraz troski. Długie spacery i zdrowe posiłki to jednak nie wszystko. Długowłose psy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Ich wygląd jest bardzo reprezentatywny, jednak trzeba zwracać uwagę na odpowiednie kosmetyki. Ważne jest również to, w jaki sposób czeszemy swojego pupila. Miłość psa wynagrodzi nam jednak wszelkie trudy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here