Listwy schodowe

Wykonanie schodów zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych wymaga dużej precyzji. Stopnie muszą być odpowiednio wyprofilowane, w końcu zazwyczaj są bardzo często używane, szczególnie w budynkach przeznaczonych do użytku publicznego. Dodatkowo ich wykonanie musi gwarantować bezpieczeństwo. Dobrze zatem zadbać o takie detale jak listwy schodowe, które wbrew pozorom mają ogromne znaczenie w zakresie funkcjonalności i estetyki.

Listwy na schody – czy warto je stosować?

Nie da się ukryć, że schody są zazwyczaj intensywnie eksploatowane, a bardzo często również wystawione na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Dotyczy to szczególnie krawędzi stopni, a także miejsc ich łączenia. W związku z tym szybko może się okazać, że na powierzchni schodów – wykończonych czy to płytkami ceramicznymi, czy panelami – pojawią się rysy, a nawet ubytki i większe uszkodzenia. W ten sposób dalsze korzystanie z nich może się okazać niebezpieczne, a przy okazji znacznie stracimy na estetyce.

Listwa schodowa znakomicie zapobiegnie takim problemom. Dzięki odpowiedniemu przymocowaniu sprawi, że schody będzie łatwiej utrzymać w czystości, a przede wszystkim nie będzie im grozić zniszczenie. Dodatkowo, w przypadku kiedy budowa schodów posiada widoczne mankamenty na krawędziach, profil schodowy zasłoni wady konstrukcji. Całość będzie prezentowała się ładnie i schludnie.

Jeśli schody znajdują się na zewnątrz, w związku z czym są narażone na działanie opadów, to kątownik schodowy zapobiegnie przedostawaniu się wody pod powierzchnię płytek czy paneli.

Pełna oferta listew schodowych jest dostępna na https://listwy.online/listwy-schodowe/

Najlepsze listwy schodowe

Na rynku zdecydowanie nie brakuje różnorodnych modeli listew wykończeniowych do schodów. Zazwyczaj różnią się przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Do najtańszych należą plastikowe, jednak w parze z niską ceną idzie też niska jakość. Plastik łatwo się zarysowuje i błyskawicznie pęka – jeśli więc zatem schody są często używane, bardzo szybko się okaże, że listwy nie wytrzymują obciążeń. Niezbyt trafnym pomysłem, zwłaszcza na powierzchniach zewnętrznych, będą także profile drewniane. Pod wpływem wilgoci mogą się odkształcać.

Znakomite profile schodowe są wykonane z aluminium. To miękki, lekki metal, który mimo to wykazuje ogromną wytrzymałość. Aluminiowe listwy do schodów znakomicie zabezpieczają zarówno płytki, jak i panele drewniane. W dodatku prezentują się wyjątkowo estetycznie. Ze względu na odporność na korozję, mogą być z powodzeniem montowane nawet w miejscach, gdzie panuje duża wilgoć. Ich zastosowanie gwarantuje trwałość i solidność wykonania.

Kątowniki na schody mogą być wykonane także ze stali nierdzewnej. To nieco cięższy materiał, jednak jego zamocowanie nie sprawia, że powierzchnia schodów się niszczy. Zamiast tego doskonale ochronimy je przed uszkodzeniami. Stalowe listwy schodowe do paneli i nie tylko są łatwe w utrzymaniu, a jeśli wybierzemy je u uznanego producenta, możemy być pewni, że nie grozi im rdza czy pęknięcia. Listwy schodowe do płytek ze stali to dobra inwestycja, która zagwarantuje ładny wygląd na lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here