dieta redukcyjna

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami! Postanowiłaś zrzucić kilka kilogramów? A może chcesz poprawić swoje zdrowie, rozpoczynając walkę z nadwagą? To doskonała decyzja, która będzie jednak wymagać od Ciebie odrobiny samodyscypliny i motywacji oraz wprowadzenia zmian żywieniowych. Dobrym pomysłem jest dieta redukcyjna. Na czym polega i z jakich produktów należy na niej zrezygnować? Sprawdzamy!

Dieta redukcyjna – co to?

Dieta redukcyjna, jak sama nazwa wskazuje, to sposób żywienia, który zakłada redukcję liczby spożywanych codziennie kalorii. Wbrew pozorom nie oznacza to, że należy wyłączyć z jadłospisu jakikolwiek składnik odżywczy, np. węglowodany czy tłuszcze – od tego jest dieta eliminacyjna. Celem takiego sposobu odżywiania jest po prostu zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Co ciekawe, na redukcję przechodzą także sportowcy w celu zbudowania tkanki mięśniowej i utraty tej tłuszczowej.

Dieta redukcyjna a deficyt kaloryczny

Podstawą każdej diety redukcyjnej jest deficyt kaloryczny. Co to znaczy? Codziennie musisz dostarczać swojemu ciału mniej energii z pożywienia, niż wykorzystuje ono do normalnego i prawidłowego funkcjonowania. Bez tego nawet najzdrowsza dieta nie przyniesie oczekiwanych efektów i nie umożliwi Ci zrzucenia zbędnych kilogramów. Pamiętaj jednak, że na deficycie kalorycznym i zdrowym odżywianiu się nie kończy – równie ważna jest regularna aktywność fizyczna. W tej kwestii masz pełną dowolność. Może być to aerobik, jazda na rowerze, zumba, bieganie czy treningi na siłowni.

Jakie produkty należy wyeliminować na diecie redukcyjnej?

Deficyt kaloryczny wcale nie oznacza, że możesz jeść wszystko, co tylko chcesz. To, że nie przekroczysz określonej liczby dziennych kalorii, nie powoduje, że nie narazisz swojego zdrowia. Właśnie dlatego podczas diety redukcyjnej należy zrezygnować ze słodyczy, fast foodów, gazowanych i słodzonych napojów oraz gotowych produktów i żywności wysokoprzetworzonej. Nie zaleca się także spożywania słonych przekąsek i bardzo tłustego jedzenia.

Pudełkowa dieta redukcyjna

Dieta redukcyjna będzie wymagać od Ciebie motywacji i zaangażowania. Do Twoich obowiązków dołączy między innymi konieczność liczenia kalorii i przygotowywanie codziennych posiłków. Nie masz na to czasu? Nie ma problemu – smacznym i skutecznym rozwiązaniem są pudełka dostępne na przykład na stronie WygodnaDieta.pl. Znajdziesz tam dietę niskokaloryczną w wariantach 1000, 1200, 1500, 1800, 2000, 2200 i 2500 kcal, której podstawą jest nabiał, chude mięso, produkty zbożowe oraz mnóstwo warzyw i owoców. W ten sposób nie tylko osiągniesz wymarzony cel sylwetkowy i zrzucisz nadprogramowe kilogramy, ale także nie narazisz się na utratę zdrowia. Smacznego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here