lato
fot. pixabay.com

Okres letni to czas wzmożonej aktywności dla wielu z nas. W okresie letnim częściej wybieramy aktywności na świeżym powietrzu, chętniej biegamy, jeździmy na rowerze, również chętniej spotykamy się ze znajomymi w plenerze i uczestniczymy w wielu imprezach na otwartej przestrzeni. 

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/jakie-kosmetyki-na-lato/

Wszystkie powyżej wymienione czynniki wskazują na to, że nasza aktywność na wielu płaszczyznach jest bardzo wysoka a tym samym my również potrzebujemy w tym okresie odpowiednich kosmetyków aby dobrze się czuć i dobrze wyglądać.

Wybór kosmetyków w okresie letnim nie jest sprawą łatwą. Kosmetyków jest bardzo wiele i same musimy kierować się głównie własną intuicją i specyfiką naszych organizmów. One same podpowiedzą nam czego potrzebują najbardziej a czego powinniśmy unikać.

Najlepsze sprawdzone metody i najprostsze kosmetyki 

Pierwszym i najbardziej banalnym kosmetykiem po jaki powinniśmy sięgnąć jest po prostu czyta woda. Stwierdzenie to może wydać się odrobinę dziwne w dobie reklam krzyczących do nas z każdej strony i namawiających nas do zakupu kolejnego kremu. Woda w okresie letnim będzie miała dla nas zbawienny wpływ zarówno przez to, że nadowodni nasz organizm podczas upałów, jak również doda nam świeżości po chłodnym prysznicu.

Jednak sama woda w okresie letnim nie wystarczy. Nie możemy również zapomnieć o kremach do opalania, najlepiej z jak najwyższy  filtrem uv. Spokojnie możemy wybrać jeden z najwyższych faktorów Sp 50. Szczególnie powinniśmy o nim pamiętać smarując okolice twarzy, oczu, nosa, uszu i ramion. Opalenizna pięknie wygląda, ale jest także sporym zagrożeniem dla naszej skóry. 

Balsamy do ciała

Bez tego komsetku wiele z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania przez cały rok a szczególnie latem. Każda wizyta na basenie powoduje, że chlor zawarty w wodzie przesusza naszą skórę. Już po chwili od wyjścia z basenu czujemy jak skóra na naszym ciele niepina  się, robi się sucha a miejscami może nawet dochodzić do bolesnych załamań skórnych. Nie żałujemy więc stosowanych balsamów dobranych do typu naszej skóry. Warto pamiętać, że balsam wchłonie się szczególnie dobrze na skórę wilgotną, np. zaraz po wyjściu spod prysznica.

Przeczytaj też: http://www.sztukapielegnowania.pl/miod-wielokwiatowy-czy-faktycznie-najmniej-wartosciowy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here