buty na siłownię
fot. pixabay.com

Wybierając się na siłownię musimy pamiętać o odpowiednim stroju oraz obuwiu, które będzie nas wspierać przy intensywnych ćwiczeniach. Jakie buty doskonale sprawdzą się do wykonywania różnych ćwiczeń na siłowni? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/buty-na-silownie-jak-wybrac/

Przepuszczające powietrze

Na siłownię lepiej zabierz ze sobą buty, które oddychają. Czyli takie, które przepuszczają powietrze i pozwalają na swobodną cyrkulację. Lepiej zrezygnuj ze sztucznych materiałów i taniego obuwia, gdyż na siłowni bardzo intensywnie pocisz swoje ciało, a co za tym idzie, również stopy.

Nieodpowiednie buty mogą potęgować brzydki zapach i wprawiać cię w poczucie dyskomfortu, a także mogą sprawiać, że twoja stopa będzie w nich narażona na różne urazy.

Buty na siłownię powinny być lekkie, zwiewne oraz oddychające. Twoja stopa musi mieć najwyższe poczucie komfortu oraz nie sprawiać ci bólu.

Dobra przyczepność

Buty na siłownię powinny mieć również bardzo dobrą przyczepność do podłoża. Zrezygnuj z obuwia, które ma spód wykonany z kiepskiej jakości materiału. Nie możesz się w nich ślizgać, gdyż to może spowodować wypadek, zwłaszcza gdy będziesz biegać na bieżni albo podnosić ciężary.

Buty powinny mieć odpowiedni materiał na spodzie, abyś stojąc w miejscu faktycznie w nim stał, a nie przesuwał się mimo swojej woli. Zrezygnuj z ciężkiej gumy i kauczuku, lepiej dobierz buty z delikatnej pianki lub innego materiału, który już znasz.

Lekkie

Buty sportowe powinny być lekkie, nie powinny cię dodatkowo obciążać. Pamiętaj, że będziesz w nich ćwiczyć, zatem nie jest ci potrzebny ciężar w postaci obuwia, ale ten, który weźmiesz do ćwiczeń. Również powinny być one dopasowane idealnie do twojej stopy, aby ta się nie ślizgała i tym samym nie powodowała dyskomfortu a nawet była podatna na obtarcia, czy też inne urazy. Lekkie i dobrze dopasowane obuwie nie będzie cię męczyć.

Przeczytaj też: http://www.piotrnatanek.pl/ratunku-zakwasy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here