Klatka dla psa wystawowego

Jesteś dumnym posiadaczem członka rodziny, który jest rasowym psem wystawowym? Na pewno jest on Twoją dumą, gdyż osiągnięcia na arenie krajowej lub międzynarodowej są zasługą zarówno samego czworonoga, jak i Twoje. On w końcu jest dziedzicem wspaniałych genów i dał radę nauczyć się najistotniejszych rzeczy, a Ty odpowiadasz za całe zaplecze.

Jeżeli chcesz jednak jeździć na wystawy, musisz uzbroić się w cierpliwość i zainwestować niemałą sumę pieniędzy w akcesoria i wyposażenie pozwalające na efektywne i bezpieczne starty. Klatka dla psa jest jednym z nich. Czy to obowiązkowy element? Jak nauczyć psa, że jest on w pełni bezpieczny i kiedy wykorzystać klatkę w sposób właściwy? Nie czekaj i sprawdź już teraz. Przygotowaliśmy krótki materiał odpowiadający na wszystkie najpopularniejsze pytania zgodnie z własnymi doświadczeniami zdobywanymi przez lata w tej branży. Zobacz, co mamy do zaoferowania.

Odpowiedni rozmiar klatki to podstawa

Chociaż standardowo wyróżniamy rasy małe, średni i duże, trzeba pamiętać, że z czworonogami jest jak z ludźmi, każdy jest inny i potrzebuje innej przestrzeni. Sama klatka dla psa również nie może być zbyt mała, ponieważ pies musi czuć się w niej swobodnie i bezpiecznie. Żeby zobrazować różnice, wystarczy postawić obok siebie Doga Niemieckiego i Bichona Frise. Do tego pies musi mieć w klatce stały dostęp do wody i zabawki, dlatego musi być ona na tyle duża, by był on w stanie swobodnie usiąść, wstać, położyć się i mieć możliwość poruszania się. Nie zapominaj o tym, że psy na wystawach często spędzają w tych klatkach wiele godzin, dlatego muszą mieć zapewniony maksymalny komfort i swobodę – zarówno fizyczną, jak i emocjonalną. Nie zostawiaj zatem ich samotnych i zabieraj na wystawy lub zawody ze sobą bliskich przyjaciół lub rodzinę, która w tym pomoże.

Konstrukcje zapewniające komfort eksploatacji

Klatka dla psa powinna być nowoczesną konstrukcją, która będzie zapewniać maksymalną wygodę – zarówno dla czworonoga, jak i właściciela. Co to znaczy? Otóż standardowe propozycje często pozostawiają wiele do życzenia, gdyż po prostu nie są dostosowane do tego, by transportować w nich pupili. Na szczęście nieco bardziej prestiżowe marki pamiętają o tym, że na konkursach i wystawach startują też większe i cięższe rasy, wyposażając klatki w wygodne kółka jezdne. Pies nie musi zatem konfrontować się z innymi okazami na hali, może wygodnie leżeć w bezpiecznym dla siebie miejscu, a właściciel podczas transportu nie będzie trząsł klatką, powodując tym samym dodatkowy stres.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here