Kinesiotaping? Czym w ogóle jest? Wielu z nas z pewnością dopiero teraz zaciekawiło się tym hasłem. Fachowcy najczęściej wyjaśniają na czym to wszystko polega ukazując na definicję tego słowa. I tak możemy je podzielić na dwa słowa „kinezjologię” i „taping”. Pierwsze hasło to gałąź nauki, dla której ważny jest ruch naszego ciała. Natomiast drugie hasło to nic innego jak „taśmować”.

Aby jeszcze bardziej przybliżyć produkt jakim są owe plastry możemy z pewnością przypomnieć sobie wielu sportowców, którzy je nakładają na swoje ciało. Głównie możemy je zauważyć u zawodników tenisa ziemnego, ale także piłki nożnej czy koszykówki. Są to zazwyczaj różnego koloru plastry, które możemy zauważyć na różnych częściach ciała. Same plastry mają dość krótką historię – zostały wynalezione ok. 40 lat temu przez japońskiego doktora. Stosowano już wtedy białe plastry na miejsce, w których sportowcy odczuwali ból. Jak wiadomo mięśnie wtedy są objętościowo większe, a sam człowiek odczuwa ból podczas zawodów. Aby to zniwelować owy doktor wynalazł elastyczne taśmy, które są stosowane do dziś. Nie bez powodu zostały okrzyknięte plastrami zdrowia, gdyż dzięki nim nie czujemy tak dużego bólu, a opuchlizna zmniejsza się. Dzięki temu zawodnicy mogą bez przeszkód wykonywać odpowiednie ruchy. Co do wykonania samych plastrów to są one wykonane z naturalnej bawełny.

Jednak sam plaster to nie wszystko, potrzeba odpowiedniego kleju, który również wykonany jest z naturalnych składników. Później możemy mówić niemal o magii. Zastosowano tu nowe technologie, dzięki czemu ludzie mogą się swobodnie poruszać. Dzisiaj te plastry mają szerokie zastosowanie co widać po kolorystyce. Możemy zauważyć plastry czarne, różowe, niebieskie czy białe. Wszystkie mają różne zastosowanie. Skierowane są nie tylko do profesjonalnych sportowców. Mogą z nich korzystać osoby, które nawet nie uprawiają sportu. Na rynku znajdziemy wszystkie kolorystycznie plastry. Zazwyczaj mają one już odpowiednie kształty, by nałożyć je na kolano czy plecy. Dzięki temu i my możemy szybciej pozbyć się bólu i szybciej dojść do siebie np. podczas rehabilitacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here