Cukrzyca o nie wyrok. Choć zdarza się usłyszeć opinie, które twierdzą, że jest gorsza od nowotworu. Z cukrzycą musimy po prostu nauczyć się żyć. Jest to choroba metaboliczna organizmu. W tym przypadku chory ma podwyższone stężenie glukozy we krwi. Należy ją leczyć, inaczej możemy doprowadzić do tego, że uszkodzimy narządy naszego ciała, np. oczy czy nerki.

Jeśli zatem usłyszeliśmy, że mamy cukrzycę to z pewnością nie należy wpadać w panikę. Owszem, przed nami szykuje się wiele zmian, ale nie są one nie do wykonania. Po pierwsze należy cały czas kontrolować tę chorobę. Jeśli naprawdę zależy nam na własnym zdrowiu oprócz podania odpowiedniej dawki insuliny warto mierzyć stężenie glukozy we krwi – codziennie. Wszystko możemy wykonywać sami, gdyż przyrządy do tego potrzebne zakupimy nawet przez Internet. Zacznijmy od tego, że należy zmienić diametralnie naszą dietę. Przede wszystkim musimy zrezygnować z takich produktów jak cukierki czy i inne podobne słodkości (wszystkie produkty, które zawierają cukry proste). Poza tym ważne jest to jak przygotowujemy posiłki.

Absolutnie nie możemy smażyć. Zamiast tego warto zainwestować w szybkowar. Warto zrezygnować z tłuszczu. A także kupować mięso, które jest chude. Nie są to trudne zasady. Jeśli chodzi o dietę to nie jest one rygorystyczna, potrzeba jednak nieco czasu zanim się do niej przyzwyczaimy. A jeśli mowa o diecie to nie może zabraknąć aktywności fizycznej.

Co prawda nie jest to takie proste w niektórych przypadkach. Podczas uprawiania sportu może dojść do niedocukrzenia. Dlatego warto przed ową aktywnością coś zjeść. W wielu przypadkach najlepszym wyjściem jest po prostu spacer. Już nawet w przeciągu pół godziny jesteśmy spalić niewielkie ilości kalorii. Nie musimy ćwiczyć wyczynowo. Aktywność fizyczna jest o tyle ważna w cukrzycy, że należy trzymać odpowiednią formę i wagę. Dlatego tak ważne jest, by połączyć odpowiednią dietę ze sportem. Te wszystkie czynności nie są trudne i nie wymagają od chorych wielu poświęceń. Zmiany nie muszą następować z dnia na dzień, warto jednak zmieniać swoje poczynania, gdyż cukrzyca będzie nam cały czas towarzyszyła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here