Wiele osób stara się dbać o swoje zdrowie, jednak czasami, niektóre błędy popełnia się nieświadomie. Nie znaczy to jednak, iż są one nieszkodliwe. Czasami z pozoru błahe nawyki mogą przyczynić się do powstawania uszczerbków na naszym zdrowiu. Czego zatem powinniśmy się wystrzegać?

1. Usuwania włosów z nosa
Choć wiele osób uznaje to za coś bardzo nieestetycznego i niepożądanego, to jednak włosy w nosie stanowią naturalną barierę ochronną. Są one po to, aby skutecznie hamować przedostawanie się kurzu i zanieczyszczeń do organizmu wraz z powietrzem. Usuwanie tych włosków jest nie tylko bolesne, ale również może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

2. Kremy z filtrem UV
Ten temat wzbudza kontrowersje. Choć z jednej strony skórę należy chronić przed szkodliwym działaniem, ale z drugiej strony takie chemiczne filtry mogą działać komedogennie przyczyniając się do powstawania zmian skórnych trądziku. Ponadto hamują one produkcję witaminy D, która jest niezwykle ważna dla organizmu.

3. Korzystanie z telefonu w nocy
Wiele osób budzi się w środku nocy i zagląda do telefonu, aby sprawdzić godzinę, czy też odpowiedzieć na wiadomość. Jednak światło wydzielane przez ekran ma negatywny wpływ na nasze zdrowie szczególne nocą, kiedy jest ciemno a ekran to jedyny jasny punkt, na którym skupiamy swój wzrok.

4. Cukier w diecie
Choć powszechnie wiadomo, iż biały cukier jest szkodliwy to nadal jest go zbyt dużo w naszej codziennej diecie. Spożywanie dużych ilości cukru przyczynia się do powstawania wielu chorób szczególnie układu krążenia. Ponadto cukier w znacznym stopniu przyspiesza starzenie się organizmu.

5. Stres
Tak naprawdę trudno jest nad nim zapanować. Kortyzol, który jest uwalniany podczas stresu ma bardzo negatywny wpływ na cały organizm. Może on powodować nadciśnienie, a także problemy z układem trawiennym, czy odpornościowym.

Warto zapoznać się z potencjalnie szkodliwymi dla naszego zdrowia czynnikami i wyeliminować je na tyle, na ile jest to możliwe. Dzięki temu mamy szanse na dłuższe i spokojniejsze życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here