Brak elastyczności w skórze, który najczęściej wynika z niedoboru lub upośledzenia włókien kolagenowych wielokrotnie prowadzi do powstawania rozstępów, czyli nieestetycznych bruzd na ciele, które przypominają blizny. Najczęściej rozwijają się one dwufazowo. Najpierw mają postać sino-czerwonych śladów, które można jeszcze próbować zlikwidować przy pomocy odpowiednich zabiegów kosmetycznych lub silnie działających kosmetyków ujędrniających, jak np. dobry krem na rozstępy. Drugą fazą jest zabliźnienie rozstępu, kiedy to przyjmuje on trwałą postać, a jego kolor zmienia się w podobny do skóry, choć minimalnie jaśniejszy. W tym momencie rozstępy przypominają już zwykłe blizny.

W zaawansowanej formie rozstępy są praktycznie niemożliwe do usunięcia. Można jednak zmniejszać ich widoczność. Taki efekt pozwala uzyskać balsam lub krem na rozstępy, który zawiera substancje aktywne, pobudzające do działania fibroblasty odpowiadające za produkcje kolagenu i elastyny. Ich stymulacja pozwala odbudowywać cienkie warstwy skóry właściwej i choć nie odtworzą jej sprawiając, że rozstępy znikną, to można w ten sposób spłycić je i wygładzić. Należy jednak stosować się do kilku istotnych wskazówek.

Przede wszystkim krem na rozstępy należy nakładać na ciało we właściwy sposób. Praktycznie każdy taki specyfik powinien być rozsmarowywany ruchami kolistymi, przy jednoczesnym masażu, który pobudza krążenie i ułatwia kosmetykowi przenikanie w głąb skóry. Poza tym, zanim nałoży się krem na rozstępy, warto wykonać masaż danego miejsca. Można też wcześniej zrobić peeling, który pobudza działanie fibroblastów w sposób podobny do masażu.

Gdy regularnie stosuje się krem na rozstępy, peeling powinien być wykonywany przynajmniej raz w tygodniu. Pomaga on w spłycaniu rozstępów, ponieważ oprócz tego, że pobudza do działania poszczególne komórki skóry, to delikatnie ściera wierzchnie, zniszczone warstwy naskórka. Dzięki temu redukuje rozstępy, a w dodatku lepiej przygotowuje skórę na to, by wchłonęła preparaty, które w nią wmasowujemy. Żeby uzyskać optymalne efekty, kremów powinno się używać min. dwa razy dziennie, przy czym pierwsze rezultaty najczęściej można zaobserwować po kilku tygodniach systematycznego stosowania tych kosmetyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here