Wszyscy żyjący na świecie ludzie są podobni pod wieloma względami: każdy posiada taką samą fizjonomię, fizjologię. w podobny sposób reagujemy na określone bodźce. Jednak pomimo wielu wspólnych cech istnieją również takie, które odróżniają poszczególnych ludzi od pozostałych i czynią ich wyjątkowymi. Każdy z nas więc posiada określoną osobowość, pewne zdolności czy talenty, ale też lęki, fobie, uprzedzenia czy natręctwa.

Skąd bierze się tak wielkie zróżnicowanie wśród ludzi? Jakie są przyczyny jednostkowej wyjątkowości? Z całą pewnością, aby odpowiedzieć na to pytanie należy odwołać się do genetyki i do praw, którymi się rządzi. Rodzice przekazują swoim dzieciom określony materiał genetyczny, dzięki któremu na świat przychodzi określona jednostka. Jednak należy również mieć na uwadze, że nie tylko przekazany materiał genetyczny czyni z nas tego, kim jesteśmy. Istnieje też świat pozamaterialny, który kształtuje w niezauważalny sposób losy naszego świata, a zarazem również nas samych. Dlatego, aby w pełni odpowiedzieć na pytanie dlaczego każdy z nas jest inny, należy odwołać się do jednej z najstarszych religii i wierzeń, które się z nią łączą. Reinkarnacja, ponieważ o niej tutaj mowa zakłada, że po śmierci wcielamy się w nowe ciało, stajemy się nową istotą, dzięki czemu możemy pod inną postacią żyć po raz kolejny na ziemi.

Cały cykl trwa do czasu osiągnięcia przez nas Nirvany czyli uwolnienia się od cierpień. Można więc twierdzić, że człowiek przechodzący przez kolejne wcielenia, zbiera swoistego rodzaju bagaż doświadczeń, a więc pewne sytuacje oraz stany, w jakich znajdował się we wcześniejszych wcieleniach, mają wpływ na życie, które aktualnie prowadzi. Tak można tłumaczyć fakt, że każdy z nas ma na przykład swoje ulubione potrawy, rodzaj muzyki, styl ubierania czy w końcu fobie, lęki, maniactwa. Być może dramatyczne sytuacje mające miejsce w poprzednich wcieleniach, wpłynęły na to, czego człowiek boi się w aktualnym życiu. Jest to tylko teza nie poparta prawdziwymi badaniami, ale warta zastanowienia się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here