Najpopularniejsze mmiejsca Hiszpanii.

Hiszpania to państwo położone w zachodniej części Europy Południowej. Obejmuje ono także Baleary, Wyspy Kanaryjskie oraz mniejsze wysepki i tereny położne przy kontynencie Afrykańskim. Tereny, które przeważają na obszarze Hiszpanii są górzyste, ale także nie brakuje przepięknych i malowniczych plaż. Hiszpania jest krajem zróżnicowanym klimatycznie. Równiny Andaluzji cieszą się suchymi i gorącymi warunkami atmosferycznymi, dlatego jest to najczęściej odwiedzany obszar turystyczno – wypoczynkowy.
Miłośnicy plażowania, wodnych rozrywek oraz relaksu i odpoczynku znajdą wiele kurortów nadmorskich, które cieszą się pięknem plaż, wakacyjnym klimatem, luźną oraz imprezową atmosferą, jak również malowniczymi krajobrazami i widokami.
Chętnie odwiedzaną miejscowością nadmorską jest Majorka. Jest to część Balearów. Wybrzeże jest pełne pięknych, piaszczystych plaż, niesamowitych widoków oraz cudownych zakątków. Na Majorce znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych oraz wydarzeń kulturowych. Bardzo znanym, a także fantastycznym miejscem jest stolica Majorki – Palma de Mallorca. Można tam poczuć niezwykły hiszpański klimat, spacerując wąskimi uliczkami, oglądając zabytkowe budowle i rezydencje. Warto odwiedzić miejsca takie jak Katedra La Seu, Pałac de l’Almudaina czy kurort Cala d’Or.
Na terenach Hiszpanii znajduje się także wiele miejsc, które warto odwiedzić i zapoznać się z ich kulturą, sztuką oraz zabytkami. Hiszpania – wycieczki turystyczne, które przyniosą wiele wrażeń można zaplanować podczas dłuższych wakacji, a także wybierając się na krótszy wypoczynek.
Do najchętniej odwiedzanych zakątków Hiszpanii należy Barcelona. Jest to kultowe miejsce, a samo miasto przyciąga wyjątkową architekturą, niepowtarzalnym klimatem oraz mnogością atrakcji turystycznych. Do najsłynniejszych i najpiękniejszych miejsc Barcelony można zaliczyć wiele katedr, parków, placów. Najbardziej znanym punktem Barcelony jest Sagrada Familia. Jest to secesyjny kościół, o statusie bazyliki mniejszej. Obiekt ten został zbudowany przez Autonio Gaudiego, który pracował nad projektem blisko 40 lat. Świątynia ta jest odzwierciedleniem przyrody, a jego fragmenty przedstawiają postaci gołębi, pelikanów, a także różnych roślin.
Parc Guell to kolejne kultowe miejsce, znane turystom na całym świecie. Park ten charakteryzuje się niepowtarzalnym charakterem i stylem architektonicznym i przyrodniczym. Zwiedzanie można zacząć od wybranego przez siebie wejścia i kontynuować zwiedzanie podążając wyznaczonymi kierunkami. Na terenie parku można znaleźć taras widokowy, pawilony wzniesione na początku lat 1900-nych, a także kamienną ścieżkę i wiele innych atrakcji.
Planując wycieczkę do Hiszpanii warto także zatrzymać się w innych ciekawych turystycznie i krajobrazowo miejscowościach.
Aby oddalić się trochę od zgiełku i mnogości turystów, można wybrać tereny mniej znane i popularne, jednak swoim pięknem nie mniej zachwycające niż największe kurorty hiszpańskie.
Do wspaniałych i klimatycznych miejsc można zaliczyć: miasto Malaga, Ścieżkę Karola czy Różowe Jezioro Alicante.

http://www.freehostel.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here