dezynfekcja rąk

Lekarze ostrzegają dziś, że przed zarażeniem się koronawirusem może nas uchronić częste mycie rąk i ich dezynfekcja. Działanie takie, jak się okazało, chroni nie tylko przed koronawirusem, ale także przed zakażeniem infekcjami bakteryjnymi czy grzybiczymi. Nie zawsze jednak mamy możliwość umyć ręce, dlatego warto nosić przy sobie preparat do dezynfekcji rąk. Gdzie szczególnie należy go używać?

W pracy i w drodze

Każdy, kto tylko może, powinien dziś pracować zdalnie. Nie zawsze jednak jest to możliwe, dlatego w niektórych firmach wprowadzono tryb pracy mieszanej, który jednak wymaga stawienia się w miejscu pracy przynajmniej raz na jakiś czas. W zakładzie pracy jesteśmy narażeni na kontakt z patogenami w tak zwanych przestrzeniach wspólnych, czyli w toalecie, szatni czy w kuchni. Dostępu pracowników do tego typu miejsc nie można całkowicie ograniczyć, dlatego też warto nosić do pracy preparat do dezynfekcji rąk. Po każdej wizycie w toalecie, kuchni, szatni, a także po przejęciu od innej osoby dokumentów dobrze jest użyć preparatu do dezynfekcji rąk. To samo należy uczynić wychodząc z autobusu, tramwaju czy metra. Na barierkach czy przyciskach mogą bowiem znajdować się szkodliwe patogeny.

Na zakupach, a nawet w domu

Będąc na zakupach większość z nas zwyczajnie nie ma czasu na dezynfekcję rąk. Co prawda dużą uwagę zwraca się dziś na to, aby robić zakupy w rękawiczkach, jednak ich używanie w nieprawidłowy sposób również powoduje przenoszenie się wirusów na produkty. Robiąc zakupy na przykład w galerii handlowej dobrze jest po wyjściu z każdego sklepu odkazić ręce za pomocą preparatu do dezynfekcji rąk. To samo dotyczy sklepów spożywczych, w których często w popłochu zapominamy o zasadach bezpieczeństwa. Chęć jak najszybszego opuszczenia sklepu nie powinna przysłaniać nam konieczności zdezynfekowania rąk. I choć sklepy teoretycznie mają obowiązek zapewnić nam niezbędne płyny dezynfekcyjne, w praktyce możemy spotkać się z sytuacją, w której zbiornik na płyn stoi pusty, a rękawiczek jednorazowych również w sklepie brakuje. Preparat do dezynfekcji rąk, taki jak https://softmm.com.pl/pl/c/Preparaty-do-dezynfekcji-rak/123 powinien nam towarzyszyć także w domu. Choć wydaje się to sprzeczne z celem jego używania, w rzeczywistości zdarza nam się przecież odebrać przesyłkę od kuriera czy wynieść śmieci do wspólnego, osiedlowego kosza. Tym samym dotykamy rzeczy, na których mogą znajdować się różnego rodzaju zarazki. Aby zapobiec przeniesieniu ich w okolice ust, nosa czy oczu dobrze jest stosować preparaty do dezynfekcji rąk – ich użycie jest bardzo praktyczne, a nie wymaga dużego wysiłku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here