Od lat szukamy ciekawych miejsc, które są największe, najpiękniejsze, najwyższe, itp. Jeśli chcesz spędzić swoje wakacje naprawdę ekstremalnie zapomnijmy o nurkowaniu, wspinaniu się czy innych podobnych temu sprawach. Warto odwiedzić jedno z najgorętszych miejsc na Ziemi. Ta wycieczka z pewnością zostanie w naszej pamięci nie tylko na zdjęciach, ale w naszej głowie. Tam gdzie temperatura przekracza 50 stopni Celsjusza możemy spokojnie mówić, że są to niemal ekstremalnie ciepłe miejsca.

Nie każdy da sobie tam radę. Dotychczas o miano najbardziej gorącego miejsca na naszej Planecie walczyły dwa miejsca. Pierwsze z nich to Al’Aziziyah w Libii. W 1922 roku zanotowano tu temperaturę w wysokości 57, 8 stopni Celsjusza. Nieco wcześniej, bo w 1913 roku temperaturę w wysokości 56, 7 stopni Celsjusza zanotowano w Stanach Zjednoczonych w Dolinie Śmierci. Nie bez powodu te miejsca są tak nazywane, ponieważ podstawowe czynności życiowe przychodzą nam tu naprawdę bardzo ciężko. Niektórzy szybko decydują się na zakończenie wcześniej wycieczki. Czy te temperatury to jednak naprawdę tak dużo? Okazuje się, że to jeszcze nie koniec walki o miano najgorętszego miejsca na Ziemi.

Wszystko diametralnie zmieniło się w 2005 roku kiedy to satelita NASA zarejestrowała o wiele wyższą temperaturę – 70, 7 stopni Celsjusza. Zatem nowy rekord należy do Iranu, a dokładnie do Pustyni Dasht-e Lut. Miejsce to naprawdę jest wyjątkowe z uwagi na krajobraz jaki możemy tam spotkać. NA pierwszy rzut oka wydaje się, że jesteśmy na Marsie, następnie widzimy solniska, które jeszcze bardziej potęgują w nas emocje. Wygląda to mniej więcej tak jakby ktoś całą drogę obsypał solą. Skąd jednak stwierdzić, że jesteśmy w dobrym miejscu? Już na samym początku drogi widnieje duża tablica informacyjna, że znajduje się tu najgorętsze miejsce na naszej Planecie. Aby podczas naszej wycieczki móc zobaczyć wszystko warto wynająć tutejszych kierowców, którzy pokażą nam miejsce godne uwagi. Przy tak wysokich temperaturach, które tam panują z pewnością przyda nam się taka osoba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here