Doskonale znamy Majorkę, na której każdy z nas marzy o wakacjach. Przy tym wszystkim zapominamy o jeszcze jednej wyspie, która wcale nie jest gorsza – Minorka. W skład Balearów wchodzi wiele wysp, jednymi z najpopularniejszych są Ibiza, Majorka i właśnie Minorka. Niestety ta ostatnia cieszy się mniejszą popularnością, ponieważ nie jest odpowiednio zareklamowana. A szkoda, bo nasze wakacje mogą być tam równie ciekawe jak na pozostałych dwóch bardziej rozreklamowanych wyspach.

Minorka nie jest wyspą górzystą, znajdziemy tu równie piękne plaże, zabytki i miejsca, które nas zauroczą. Wyspa nie jest również zbyt wielka, dlatego decydując się nawet na krótki urlop możemy ją dobrze poznać. Historia Minorki jest niesamowicie długa i ciekawa. Jako, że znajduje się tu jeden z najstarszych zabytków wyspy, a nawet Europy to historia sięga już czasów starożytnych. Wracając jednak do owego obiektu to jest to Naveta des Tudons.

Miejsce to było pochówkiem. Ciekawostką jest, że Minorka swego czasu była pod władaniem muzułmanów. Dzisiejsza historia jest równie bogata i burzliwa. Wyspa podzielona jest na osiem regionów, ale od nikogo nie dowiemy się na ten temat nic więcej. Według samych mieszkańców Minorka podzielona jest przede wszystkim na dwie części – wschodnią i zachodnią. Można by było o tym sporze mówić godzinami, dlatego będąc na jakiekolwiek ze stron nie ma sensu rozpoczynać tego drażliwego tematu. Zarówno Mao jak i Ciutadella są miejscami pięknymi i warto je zwiedzić. Godnym uwagi jest fakt, że cała wyspa została ogłoszona jako Rezerwat Biosfery UNESCO.

Ale Minorka wcale nie oferuje tego co Ibiza czy Majorka. Tutaj również mamy do dyspozycji piękne plaże oraz słoneczną pogodę. To co wyróżnia tą wyspę od swoich dwóch konkurentek to fakt, że tutaj nikt nie jest tak nastawiony na nasze wydatki. Poza tym możemy spróbować tu pysznej kuchni, a w szczególności sery. Minorka to wyspa wyjątkowa na swój sposób. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od celu naszego urlopu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here