Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz konny

Konie to fantastyczne zwierzęta, które towarzyszą ludziom od dawien dawna. Obecnie wykorzystywane są w nieco mniejszym stopniu jako zwierzęta do pracy, a częściej jako zwierzęta, dzięki którym możemy uprawiać jeździectwo, a także wiele się uczyć jako ludzie. Obecnie sporo osób korzysta z miejsc, w których można nauczyć się jeździć konno i nie jest to jedynie przywilej majętnych osób. Przykładem tego są obozy jeździeckie organizowane dla dzieci pod czujnym okiem profesjonalistów. Sprawdź, jakie korzyści płyną z przebywania wśród koni i zachęć swoje dziecko do takiej aktywności!

Obóz konny – czy tylko dla osób umiejących jeździć?

Na to pytanie odpowiedź jest bardzo prosta – oczywiście, że nie. Obozy konne https://camport.pl/obozy-konneto rewelacyjna opcja zarówno dla osób, które swoje pierwsze chwile na koniu mają już za sobą, jak i dla tych, którzy chcą się nauczyć jeździć, ale nie bardzo wiedzą od czego zacząć. Na tego rodzaju obóz mogą się wybrać dzieci o różnym stopniu zaawansowania. Na samym początku trwania obozu każdy uczestnik przydzielany jest do odpowiedniej grupy, dlatego każda osoba ma szansę nauczyć się czegoś nowego. Nie musisz więc martwić się, jeśli Twoja pociecha nie wykazuje zbyt wielkich umiejętności przed obozem – na pewno po obozie wróci zadowolona i wypełniona wrażeniami z jazdy.

Zalety płynące z obozów konnych

Decydując się wysłać dziecko na obóz konny, warto zdawać sobie sprawę z licznych zalet, jakie płyną z tego miejsca. Otóż, obóz jeździecki to gwarancja:

  • aktywności na świeżym powietrzu – konie potrzebują sporej przestrzeni. Jeśli mieszkasz w mieście i chcesz, aby Twoje dziecko spędzało więcej czasu na zewnątrz, koniecznie zdecyduj się na obóz konny,
  • bliskiego kontaktu ze zwierzętami – konie to bardzo wrażliwe i empatyczne zwierzęta, a kontakt z nimi jest cudownym doświadczeniem dla dzieci, co więcej – konie wykorzystywane są do terapii różnych chorób, świetnie sobie radzą z porażeniem mózgowym, ponieważ kontakt z nimi rozwija intelektualnie oraz fizycznie, a ponadto uspokaja,
  • nauki odpowiedzialności – opieka nad czworonogim przyjacielem jest bardzo istotnym elementem samej jazdy,
  • atrakcyjnej formy zwiedzania okolicy – zazwyczaj konne obozy organizowane są w pięknych zielonych okolicach, w ten sposób dziecko może zwiedzić fantastyczne zakątki Polski,
  • zyskania życiowej pasji – choć nie jest to pewnik w każdym przypadku, mnóstwo dzieci opuszcza obóz z postanowieniem, iż konie będą stałym elementem ich życia.

Zapytaj dziecka, zanim je zapiszesz

Kilkunastoletnie dziecko, a nawet już kilkuletnie jest w stanie powiedzieć, na jaki obóz chce jechać, a na jaki nie. Warto mieć to na uwadze w sytuacji, kiedy zapisujesz swoją pociechę na konkretny obóz. W żadnym przypadku nie warto zmuszać dziecka do wyjechania tam, gdzie mu się nie spodoba, inaczej cały ten czas okaże się zmarnowany, podobnie jak pieniądze oraz zaufanie dziecka do rodzica. Co więcej, obóz konny to spora aktywność, która nie przypadnie do gustu wszystkim. Dziecko musi być naprawdę zdeterminowane i musi chcieć uczestniczyć w takim wydarzeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here