Badanie wariografem

Zawodowa praca detektywa jest zróżnicowana i zaskakująca. Rzadko kiedy trafia się na oczywiste rozwiązania. Trzeba nieco się wysilić, aby wykonać odpowiednio zlecenie każdego klienta. Fascynującym zagadnieniem, które ma ścisły związek z pracą prywatnego detektywa jest umiejętność wykrywania kłamstw i wyciąganie prawdy od osób, które mają kluczowe znaczenie dla śledztwa. Nie ma co ukrywać, że w dużej mierze pomocne jest badanie wariografem. Czym jest to urządzenie, na czym polega to badanie i dlaczego warto mieć je w swojej agencji?

Jak działa wariograf?

Wariograf to specjalistyczne urządzenie, którego zadaniem jest mierzenie procesów u ludzi, których oni sami nie potrafią świadomie kontrolować. Chodzi tutaj głównie o zmiany, jakie zachodzą w pracy układu oddechowego, układu krążenia czy w przewodnictwie skóry. Wariograf jest w stanie wyczuć, kiedy zmieni się głębokość oddechu oraz jego częstotliwość, a także ciśnienie krwi czy tętno. Aby zmierzyć te parametry u konkretnego człowieka, należy nałożyć mu na klatkę piersiową specjalne czujniki, których zadaniem jest rejestrowanie sposobu oddychania. Czujniki zakłada się również na opuszki palców u dłoni. W tym przypadku informują one o poziomie przewodzenia słabego stałego prądu przez skórę. Na rękę, mniej więcej w zgięciu łokcia, zakładany jest ostatni czujnik, który ma monitorować pracę układu krążenia.

Wykrywacz kłamstw a badanie wariografem – czy to to samo?

Detektywi są bardzo uczuleni na to, by nie mylić wariografu z wykrywaczem kłamstw. W rzeczywistości nie o to tutaj chodzi. Wariograf to urządzenie, które rejestruje aktywność psychofizjologiczną człowieka na dany bodziec. Nie ma tutaj mowy o kłamstwach, chodzi o impulsy. Nie każdy zarejestrowany przez wariograf impuls jest jednoznaczny z kłamstwem. Dlaczego? Ponieważ każdy człowiek może subiektywnie odbierać impulsy. To właśnie na tych impulsach skupia się później specjalista i odpowiednio je interpretuje. Samo urządzenie, bez specjalisty, jest więc niewiele warte.

Kiedy warto zastosować wariograf?

Badanie wariografem https://detektywi.net/badanie-wariografem/ nie należy do rzadkości. Zleca się je zarówno w przypadku osób prywatnych, indywidualnych, jak i całych instytucji. Obowiązkowe są w momencie, kiedy dana osoba chce dostać się do służb państwowych. Nierzadko wariografy wykorzystywane są również podczas skomplikowanych spraw sądowych. Jeśli chodzi o rynek komercyjny czy detektywistyczny, badanie wariografem jest przydatne w takich sytuacjach, jak:

  • weryfikacja wyjaśnień,
  • podczas przestępstwa w przedsiębiorstwie, które wymaga wyjaśnienia,
  • niedochowanie wierności,
  • w przypadku szpiegostwa,
  • podczas badania kandydatów na niektóre stanowiska, którzy chcą się zatrudnić w danym przedsiębiorstwie.

Badanie wariografem nie jest trudne ani bolesne. Przy każdej osobie wariograf jest odpowiednio dostrajany, ponieważ każdy z nas charakteryzuje się innym poziomem emocjonalnym. Zawsze, po badaniu, dochodzi do interpretacji badania przez specjalistę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here