Co wspomaga laktację?

Jesteś w ciąży lub właśnie niedawno urodziłaś i planujesz karmić piersią? Na początku mlecznej drogi warto wiedzieć, co wspomaga laktację Nie wszystkie kobiety mają to szczęście, że od razu pokarmu mają pod dostatkiem. Czasem trzeba nieco sobie pomóc, szczególnie że pediatrzy na całym świecie podkreślają, jak ważne w pierwszych miesiącach życia dziecka jest karmienie mlekiem mamy.

Przede wszystkim nie zniechęcaj się, gdy dziecko nie chwyta od razu dobrze piersi i przystawiaj, przystawiaj i jeszcze raz przystawiaj. Dzidziuś działa jak najlepszy laktator. A skoro o nim mowa to powinien zostać teraz Twoim serdecznym przyjacielem, przynajmniej przez jakiś czas.

Położne pytane o to, co wspomaga laktację, wymieniają też przyjmowanie dużej ilości płynów i wyluzowanie. Ten drugi punkt nie zawsze jest najłatwiejszy do spełnienia, ale dobrze chociaż spróbować oczyścić głowę.

Bardzo istotny czynnik stanowi dieta. Powinna być zbilansowana, a nie eliminacyjna. Nie zaszkodzi pić różnego rodzaju ziołowych herbatek przeznaczonych dla kobiet w ciąży. Jeśli chodzi o bezalkoholowe piwa karmelowe i bawarkę to specjaliści obecnie wypowiadają się o nich raczej w negatywnym tonie.

Nie wahaj się też prosić o pomoc. Ktoś z rodziny może zrobić zakupy czy ugotować obiad, a świeżo upieczony mama skoncentruje się wtedy jedynie na maluszku i jego potrzebach.

Oprócz tych wszystkich zasad pamiętaj o karmieniu na żądanie, niekoniecznie według sztywnego rozkładu, co trzy godziny. I co najważniejsze staraj się myśleć pozytywnie.

http://www.lov3.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here