buty

Czy drogie znaczy dobre? W przypadku obuwia rzeczywiście tak jest, chociaż w trakcie trwania sezonowych wyprzedaży doskonałej jakości buty można kupić w naprawdę atrakcyjnej cenie. Jak rozpoznać dobre buty i dlaczego ich jakość ma tak duże znaczenie? Czy wiesz, że statystyczna Polka posiada aż 17 par butów? Czy wszystkie są dobrego gatunku? Dowiedz się więcej już teraz. 

Zwracaj uwagę na markę butów

Wybieraj buty dobrej firmy, z wieloletnim doświadczeniem na rynku i renomowaną pozycją. Wiele modeli znajdziesz między innymi na sneakerpeeker.pl. Szukaj obuwia światowych marek, najlepszych projektantów, jak Karl Lagerfeld. Tylko takie będą trwałe, wygodne, komfortowe w codziennym użytkowaniu i oczywiście modne.

Kanony mody w zakresie kolejnych modeli obuwia zmieniają się w każdym sezonie, ale stawiając na prestiżową markę premium, masz gwarancję nabycia butów, które są zgodne z trendami. 

Cena ma znaczenie

Droższe buty są zwyczajnie lepsze, bo do ich wykonania użyto gatunkowych materiałów, najczęściej trwałej skóry. Co więcej, takie obuwie może być szyte ręcznie, z należytą starannością – takich butów raczej nie znajdziesz w masowych sieciówkach. Raz wydane pieniądze będą stanowić świetną inwestycję w dobre buty, które przetrwają co najmniej kilka sezonów. Warto wiedzieć, że przeciętny Polak przeznacza miesięcznie 350 złotych na buty, a ci, którzy mają wykształcenie wyższe, nawet 535 złotych. Za tyle udaje się kupić naprawdę dobre jakościowo obuwie danego rodzaju. 

Wybór butów dobrej jakości

Jak wybierać buty, by można było cieszyć się ich dobrą jakością, a więc wygodą i komfortowym użytkowaniem każdego dnia? Zwracaj uwagę na materiał i wykonanie. Dobre obuwie jest wykonane starannie z dbałością o każdy, najmniejszy detal. To buty, które nie rozkleją się po pierwszym deszczu, nie deformują stopy, nie przyczynią się do powstawania odcisków. Weź pod uwagę, jak ogromne znaczenie dla realizowania codziennej aktywności fizycznej ma dobór butów. Z całą pewnością wycieczka za miasto nie będzie zbyt udana w złym obuwiu. 

Dobre buty są po prostu trwałe i wygodne. Chronią przed zimnem i wilgocią zimą oraz przed wysoką temperaturą latem. Są oddychające, miękkie, a wkładka dopasowuje się do kształtu stopy.

Pamiętaj, by zawsze kupować buty nowe. Te najlepszej jakości, ale z tzw. drugiej ręki nie będą odpowiednie. Uwzględnij, że każdy ma inny układ stopy, przez co wkładka zniekształca się. Wszystko to sprawia, że używane buty mogą przynieść więcej szkód, niż korzyści, nawet jeśli są z półki premium. Dotyczy to przede wszystkim dzieci, których stopy dopiero się kształtują.

Dobre buty to inwestycja na długie lata, jednak nie zawsze sama marka będzie świadczyć o gatunku obuwia. Wybieraj te z naturalnej skóry, zwracaj uwagę na łączenie pomiędzy obcasem a wkładką, staraj się kupować buty robione ręcznie, szyte, a nie te klejone. Jeśli masz możliwość, noś najczęściej buty sportowe, zrezygnuj z wysokich obcasów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here